Arabaya Yaptığımız Herşey Neden Yasak ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar en basitinden bir cam film , app plaka (orjinalleri bagajda olacak şekilde) , şanlı bayrağımızın olduğu kırmızı TR yazısı , stop karartma , tavan kaplama , body kit , egzoz (gürültü yapmayanlardan) neden yasaktır ve cezası vardır ?

Arabamda bu saydıklarımın bir çoğu var ve geçenlerde polis filmden ceza kesti tüm cam filmleri söktürdüm ama halen daha tedirginim ya bu seferde app plakadan veya plakadaki kırmızı TR yazısından durdurursa diye tereddüt halindeyim veya arka stoplardaki folyodan

Nedir bu o yasak şu yasak bu yasak ? Yasaklar ülkesi olduk çıktık adeta , tamam herşey serbest olsun demiyorum elbet bazı yasak şeyler olacak ama benim plakayı değiştirmemin , egzoz takmamın (çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde) cam film çektirmemin (içi hafiften görünecek şekilde) kime ne zararı var ? :mad:

App plakanın sahte olma olasılığı yüksek mesela....Ondan yasak olabilir...Ha diyeceksin ki bagajda mühürlüler mevcut...Polis her seferinde onları durdurmakla uğraşmaz....

App plakanın sahte olma olasılığı yüksek mesela....Ondan yasak olabilir...Ha diyeceksin ki bagajda mühürlüler mevcut...Polis her seferinde onları durdurmakla uğraşmaz....

Sorun o değil demek istediğim kanunlar çerçevesinde ve diğer insanları rahatsız etmeyecek derecede sadece benim corsamın diğer corsalardan bir farkı olsun diyerek yaptığım ufak tefek düzenlemeler eklemeler neden bu kadar bazılarının gözüne gözüne batıyor onu anlamış değilim ? :sopa:

Onların sorunu bu bu yüzden app istemiyorlar....Egzoz aşırı ses çıkardığı için yasak....Çünkü serbest olsa bizim milletimiz suyunu çıkarır...

+ Araç park halinde iken mühürsüz plakalı bir araç gördüğünde ne yapacak, sahibini bekleyip bagajından orijinal plakalarını çıkarmasını mı bekleyecek. Çalıntı araba çok, soygunda kullanılan araba çok, yakalamlı olarak aranan araba çok, icralık araba desen haddi hesabı yok, polislere günde kimbilir kaç tane asılsız ihbar geliyordur :(.

Yasaklar görülen bir zarar-sakınca nedeniyle konulur, tedbir amaçlı konur, toplumda yaşayan insanların haklarını korumak için konur, vatandaşların keyfi hareket etmemesi için konur yani devlet iş olsun diye keyfi olarak yasak koymaz, zira koyduğu yasak nedeniyle bir takım kişilerden az veya çok mutlaka tepki alacağını bilir (şu anda olduğu gibi). Bizlerin önemsiz gördüğü yasaklar başkaları için önemli olabilir veya bizler için önemli olanlar başkaları için önemsiz olabilir, bu durumda dengeyi nasıl kuracağız. İnsanlar her zaman daha fazlasını isterler, istekler çeşitli ve sınırsız olduğu için doğal olarak yasaklara/kısıtlamalara gerek duyulur.

camlara film çeksek iyi olurdu aslında zira yazın güneş harbiden yakıyor yani şöyle 1-2 numra film olsa yasak olmasa iyiydi yani .
diğerleriylen alakalı bişey demiyecem

Bi tek cam filmine anlam veremiyorum yaza doğru yine 1 numara film yaptırıcam araba hamam gibi oluyor deri koltuk pişik olucam valla :D

Geri