Araç Satışı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mustafa57
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
10.000 TL yi kaparo olarak al, aracı parka çekip kapat (anahtarı verme), aranızda bir protokol yapın olsun bitsin. Vatandaş geri kalan parayı getirdiği zaman gider noterde satışınızı yaparsınız. Ama 10.000 TL yi alıp, protokol düzenleyerek aracı teslim edersen geçmiş olsun, zira araba satışlarında protokol düzenlemenin hiçbir yasal dayanağı yok. Her ne şartta olur ise olsun bir araç kazaya karışırsa sorumlusu mal sahibidir.

bahsettiğim kişilere bu şartlarda veremem dedim. Yinede onlar arabaya bakmaya geldiler ve fiyatta anlaşamadık. şimdi peş peşe 2 kişi daha aradı , hayırlısı olsun bakalım. Nedense içimde satınca pişman olacakmışım gibi bi his var. Hep Allahıma hayırlısı olacaksa satmayı nasip et diye dua ediyorum.

Çek işine girmeyi hiç. Sakın sakın... Yeni yasalarla çekte sahtecilik bile olsa,karşılıksız bile olsa hapis cezası kalktı. Haberiniz olsun...

Alım satımda işini garantiye almadan iş yapmamak lazım. Onun içinde en garanti alış veriş. al gülüm ver gülüm olanıdır :D Paramı alır aracın devrini veririm. Bide bazı uyanıklar çıkıyor abi paranı al , devri hallederiz diyorlar. Bende, paramı alır devri hemen veririm kabul etmezseniz arabayı vermem diyorum. (Galerici değilim, tanıdıklarla araba almaya veya satmaya gittiğimizde bu muhabbetler hep dönüyor)

Valla bende eşimin arkadaşına verdim arabayı parayı aldım ama 1 senedir satışı vermedim hala benim üzerimde.Satışı al diyorum hocam sizin üzerinizde dursa olmazmı diyor.Bakalım hayırlısı bende kırmadım hala benim üzerimde duruyor araba

Valla bende eşimin arkadaşına verdim arabayı parayı aldım ama 1 senedir satışı vermedim hala benim üzerimde.Satışı al diyorum hocam sizin üzerinizde dursa olmazmı diyor.Bakalım hayırlısı bende kırmadım hala benim üzerimde duruyor araba

Iyi niyetlisiniz ancak satış almak artık çok kolay. Sadece notere 97 lira masrafı var. Bence biran önce verin satışı.

Al gülüm ver gülüm'ü severim ben, sende öyle yap bence para bir tarafa satış bir tarafa başın ağrımasın, dünyanın bin bir türlü hali var.

Valla ilk arabamı kayınpederden almıştım 6 ay bende kaldı satışını almamıştım kasko indirimi nedeniyle o zaman bile huzursuzdum... malı babama satsam satışını veririm...
Parada nakit olacak abi. o kadar çok dolandırıcılık duyuyoruzki.. EN güzeli noterde nakit alcan parayı notere saydırcan oraya notu düşürcen satışı vericeksin. Bu kadar basit ben aracımı satarken o kadar at hırsızı kılıklı adam galeri aradıki il dışından arayanlar zaten konyadan aramayan kalmamıştı benim araba için... :) Gözüm tutmayana vermedim cayanlar oldu.. Aracı alırken indirim almıştım bende gittim takasa verdim... uğraşamadım valla

Geri