araç stop etti.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün akşam evin önündeki garaja girmek için yaklaştığımda debriyaja basıp vites küçültüyüm dedim ama araç stop etti. ne olduğunun anlayamdım daha öncede bir kere daha stop etmişti ama sola dönüşte yaptı pek önemsemedim ama bu sefer kafama takıldı. ayrıca rolanti sabit değil yerinde durmuyo, arasırada vites değiştirmek için debriyaja bastığımda rolanti 500 dd kadar düşüyor. bujiler bocsh super4 le değiştirildi, boğaz kelebeği temizlendi, benzin filtresi değiştirildi. aracım lpgli acaba sorun gazdamı yoksa başka biryermi??

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bence sorun lpgnin hava ayarından kaynaklanıyor; bi ayarlatıp öyle deneyin,hava çok geliyor olabilir...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger valfini temizlettirin...ayrıca lpg filitreleri nezaman değişti acaba.onlarada baktırın..lpg ayarlarını yaparlar zaten

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende egr valfinden şüphelendim ama biraz tuzlu olduğu için pek aklıma getirmek istemedim:D:D:D. inşallah lpgden dir başka bir sorunu olmasında. ama bu rolantide dalgalanmanın sebebi nedir onu anlayamadım.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın susturucularını kontrol ettirin rölanti sensörünüzü temizletin sorun kalmaz. sensörleride kontrol ettirin temizlenmeye ihtiyacı olan olabilir.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu rölanti sensörü boğaz kelebeğinin olduğu yer değilmi.Eğer oraysa temizlendi.Başka hangi sensör temizlencek.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korktuğum başıma geldi demek. tekrar opel garaj yolu bize gözüktü yani. aracı benzine alıp boşta gaza hızlı bir şekilde yüklendiğimde devir 1500-2000 devir arası takılı kalıyor araç sanki gaz yemiyor ama 2000 devirden sonra açılıyor.peki bu egr lpg de bir işe yaramıyormu benim bu dediklerimi sadece benzinde yapıyor, lpg de araç canavar gibi.yardımlarınız için teşekkürler