Araç tavsiyesi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar 5 yıldır emek verdiğim ilk göz ağrım olan Tigramı Salı günü sattım. Aracı sattıktan sonra yeni araç arayışına girdim ama ben işin içinden çıkamadım. Aracımı 13.000 liraya satmıştım onun yanında 2.000 lirada kendi cebimde vardı toplam 15.000 lira nakit param var ama 15.000 liraya temiz bir araba bulmak neredeyse imkansız olduğu için çıtayı biraz yükselmek zorunda kaldım.
Şimdi kredi ile 20.000 lira kadar para toparlayabiliyorum sizce 20.000 liraya az yakan,konforlu,kolay satılabilen,ve performansıda çokta kötü olmayan ne alabilirim. Alacağım aracı 2-3 sene binip sıfır km araç alacağım kısacası aracı bir basamak olarak kullanıcam aslında tercihim dizelden yanaydı ama piyasada temiz dizel bulamadım bu yüzden işin içindende çıkamadım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Segment belirtmemişsin, "şu tip şu tarz şu özellikleri istediğim bir araba" gibi ekbilgi verirsen, net olarak birşeyler söyleyen çok kişi çıkacaktır.
Spor bir sedan arayışına girdiğini varsayıp, kolay satılma özelliğini dışarıya çıkarırsak volvo s40 t4 diyorum, bozulmadıkça satacağını da sanmam :D 200hp/300nm tork standart.

2qn8wgz.jpg

20.000 Tl ye 2009 -2010 hyundai de var 1999-2003 opel astra modelleride var. o paraya cıvcıv de var hondanın 2.el piyasası iyidir çabuk satılır.

Ben de peugeot 406 HDI diyorum..Otomatikleri de var...136 hp 210 nm tork 2.0 cc ...Deri koltuk,koltuk ısıtma,yağmur sensörü,elektrikli ön koltuklar,dijital klima,far yıkama, vs...Tabi bu araçlar bariz şekilde masraflı olacaktır..Mert de önermiş ama bu araçların çoğu yeri beyinli..beyinleri de başlı başına küçük servet...Haliyle masraf açacaktır ve kullandığın süre boyunca da kenara pek fazla para koyamazsın..Bu aracı önermemin sebebi, kullandıktan sonra sıfır araç almayı erteleme fikri oluşturacağı potansiyeli olmasıdır..Onun dışında işini görmesi açısından 1.3 corsa c ya da 1.4 tdci fiesta gibi araçlara yönelmen, yararına olur..

Son düzenleme:
2 gün önce aklıma 2006 model Peugeot 206 1.4 HDi yatmıştı araç kırmızı renkti içi dışı çok temiz bir arabaydı. Arabayı kaporta ve motor ustalarına götürdüm kaza ve değişen çıkmadı sadece 3 parça lokal boya çıktı motor ustasına götürdüm araba temiz üfleme falan yapmıyor dedi ama Peugeot 206 alma sıkıntılı araçlar su birikintisine girsen arıza yapar 1 yıl dayanamazsın elinde patlar falan deyince vazgeçtim şimdi ikinci tercihim olan Ford Fiesta 1.4 TDCi olucak bir tane galeride buldum birazdan bakmaya gidicem araç 2007 model kazasız değişensiz üstünde gram boya yok sıfırdan farksız deniyor eğer dedikleri gibiyse motoru yürüyen aksamıda sağlamsa kısmetse onu alıcam :) yinede yorumlar için çok teşekkürler buyrun bunlarda linkleri

Peugeot 206 1.4 HDi (Km yüksek olmasıda sıkıntıydı)
Peugeot 206 1.4 HDi Fever 2006 Model 17.250 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 145214011

Ford Fiesta 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.4 TDCi Comfort 2007 Model 21.500 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 145014681

2 gün önce aklıma 2006 model Peugeot 206 1.4 HDi yatmıştı araç kırmızı renkti içi dışı çok temiz bir arabaydı. Arabayı kaporta ve motor ustalarına götürdüm kaza ve değişen çıkmadı sadece 3 parça lokal boya çıktı motor ustasına götürdüm araba temiz üfleme falan yapmıyor dedi ama Peugeot 206 alma sıkıntılı araçlar su birikintisine girsen arıza yapar 1 yıl dayanamazsın elinde patlar falan deyince vazgeçtim şimdi ikinci tercihim olan Ford Fiesta 1.4 TDCi olucak bir tane galeride buldum birazdan bakmaya gidicem araç 2007 model kazasız değişensiz üstünde gram boya yok sıfırdan farksız deniyor eğer dedikleri gibiyse motoru yürüyen aksamıda sağlamsa kısmetse onu alıcam :) yinede yorumlar için çok teşekkürler buyrun bunlarda linkleri

Peugeot 206 1.4 HDi (Km yüksek olmasıda sıkıntıydı)
Peugeot 206 1.4 HDi Fever 2006 Model 17.250 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 145214011

Ford Fiesta 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.4 TDCi Comfort 2007 Model 21.500 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 145014681

Fiesta boş+boş, tehlikenin farkında mısın? 20bin liraya kapatırsın bu fiestayı ancak kesinlikle değmeyecektir bu paraya bu araba.
Vectra B2 full CDX 2.0 öneririm, vectra piyasası hızlıdır, satmakta güçlük çekmezsin.

Fiesta boş+boş, tehlikenin farkında mısın? 20bin liraya kapatırsın bu fiestayı ancak kesinlikle değmeyecektir bu paraya bu araba.
Vectra B2 full CDX 2.0 öneririm, vectra piyasası hızlıdır, satmakta güçlük çekmezsin.

Dediğiniz gibi araba parasına göre çok boş durumdaydı yinede sanayiye gösterdik arabanın her tarafında rütuş çıktı ayrıca araba üzerinde tamponlar,farlar,aynalar yıpranmış.Bende vazgeçtim almaktan şimdi ailemden biraz maddi destek alıp Hyundai Accent Era almayı düşünüyorum 1.5 CRDi 22-23 kuruş falan yakıyormuş ayrıca 110 hp olması beni performans olarak fiesta'dan daha çok tatmin edicek sizce era'ların piyasası nasıldır kolay satılırmı , kronik sorunu varmıdır , beygirine göre performansı nasıldır , dayanıklılığı hakkında bilgisi olan insanlar yardımcı olursa sevinirim çünkü aracı alıp 2-3 sene binicem pişman olmak istemem. Ayrıca bu fiyatlarda Fiat Linea 1.3 Multijetler var sizce Fiat'mı yoksa Hyundai'mi ?

Almayı düşündüğüm araç : Hyundai Accent Era 1.5 CRDi Team 2010 Model 26.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 145610749
Bir başka model : http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...di-vgt-team-boyasiz-kozanoglu-137934890/detay

Son düzenleme:
Accent 22-23 kuruş yakmayabilir bile, taksici arabasıdır çok az yakmasıyla bilinir, ama tırıt bir araba linea ile kıyaslarsanız konfor ve dirilik açısından hezimet... Lineaya bindim, aviss rent-a-car şirketinin çoook yüzbin km yapmış bir aracıydı, motorunda en ufak titreme gürültü yoktu, çekişi gerçekten tatlı bir araç vectra 2.0 dan sonra baymadı beni, güzel devirleniyor. Yakıt olarak üzmez en çok kullanılan şirket araçlarıdır, rahatlığı da vectradan kötü değil. Yedek parça ve servis olarak fiat zaten harika, 1.3mjet/cdti motor zaten ülkede en yaygın motor, satmak istenince çok rahat satılıyor bu araçlar.

Şimdi taksiciler genelde kullanıyor çok doğru ama 110 hp falan filan olması benim tigradan sonra traktöre binmiş tadı vermeyecek gibi geliyor hatta turbolu olduğu için daha iyi sonuçlar alabilirim bile belki o yüzden hyundai erayı düşünüyorum

Traktörlüğünden değil konfor ve dirilik, takır tukur sesler ve suda yüzüyomuşçasına bir emanet hissi var era da. Linea öyle fiat dandiktir ön yargısından çok uzak tok bir araç, tercih sende.

Edit: Ayrıca Linea 1.6mjet motor da kullanıyor, 105hp/290nm

Geri