Araç tavsiyesi

Arkadaşlar uzun bir süreden sonra kendime adam gibi bir araba buldum aracı canlı olarakta gördüm çok hoşuma gitti sizce alınırmı alınmazmı yardımcı olursanız sevinirim :)

Aracımız budur : Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy 2008 Model 28.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 145717546

Değişen yok
Kaza yok hasar kaydı yok falan dediler
4 parça çizikten dolayı lokal boya varmış
Servis bakımlı ( Km garantisi veriyorlar)
Expertize açık götürün baktırın diyorlar
2015 ' e kadar muayneside varmış

Sizce alınırmı bu araç derseniz ?

güzel araç o fiyata ford focus ghia 1.6 115 hp lpg uyumlu 2007-2008 lerde o civarda piyasası sahıbındende bırazcık fazla görunuyor ama pazarlıkla alabılırsın bakmanı öneririm..

Antalya dışında araç almayı düşünmüyorum. İnternette photo shop'lu oluyor beğeniyosun gidiyorsun gerçekte candy shop oluyor :D ayrıca bu model opel astra alırsam sedan almayı düşünüyorum daha çok hoşuma gitti

Yok kardeşim, ben REC arkadaş'a gösterdim arabayı, malatyadaymış bir baksın diye. Bel fıtığı falan sorunu varsa ben, vectra B nin arka koltuklarını sürücü ve ön koltuktan daha çok seviyorum, kayboluyosun içinde :)

Arkadaşlar arabaya gittim baktım temiz görünüyordu hemen gittik expertize soktuk arabada değişen çıkmadı sol ön çamurluk, sol ön kapı ve sol arka kapıya vernik atılmış çizikten dolayı bunlar boya sayılmıyor zaten. sağ ön kapı ve ön kaputta lokal olarak boyanmış kısaca 2 parça boya var diyebiliriz. Fren, Amortisör , Direksiyon , Debriyaj , Diferansiyel , Egzoz , Akü bunlardada hiçbir sıkıntı çıkmadı. Klimaya özellikle çalıştırdım sıcakta ve soğuk olarak ikisindede bir sıkıntı yok. Lastikleri daha yeni 2 hafta olmuş taktıralı Michelin Pilot Sport marka genel anlamda araba temiz çıktı zaten araç özel servis bakımlıymış sanayiye bile sokulmadı diyor. Km orjinal çıktı 138.000 km daha sonra arabayı kendimde birebir kullandım arabanın gidişi performansı gayet iyidi ayrıca 6 ileri olması ayrı bir avantaj hem yakıt hemde motoru yormama açısından sadece sevmediğim yönü frenlerinin çok çok hassas olması resmen otomatik vites arabanın frenleri gibi ucuyla dokunmak gerekiyor. arabanın şaşi numarasından sorgulattık orda bir sorun çıkmadı eve gelince bende sorgulattım yine bir hasar çıkmadı ama plakadan sorgulattığımda 2 tane hasar çıktı onlarda şu şekilde çıktı 24/11/2010 , Çarpma , 562.32 TL - 13/05/2010 , Park Halinde Çarpma i 834.24 bu şekildeydi benimde canım sıkıldı abi sen ona bakma şaşi numarasında hasar kaydı yoksa sıkıntı olmaz plakanın eski tramer kayıtlarıdır bununla alakası yok zaten araba servis kayıtlı falan filan dedi bende internette araştırdım 2012 model araçlara taktıkları plakalarda bile oluyormuş bazı ilginç şikayetler Tramer Şikayetleri - Şikayetvar

Benim kafama tek yatmayan olay şu oldu tramer kayıtlarına göre şaşi numarasının 4 hanesi alacağım araçtaki şaşe numarasına uyuyor ben işin içinden çıkamadım expertizde kaza değişen şu bu çıkmıyor ama tramerde problem çıkıyor sizce tramer ne kadar güvenilirdir alınırmı alınmazmı yardımcı olun lütfen işim acil

birde sigortacılardan sorgulatın aracın nerden gelip nereye gittiğine kadar herşeyi söylüyorlar.
hasar kaydına falan da bakıyorlar. kısacası aracın ilk satılma anından günümüze kadar olan bilgiler çıkıyor.

Daha 1 ay önce hiç kazası boyası olmayan arkadaşım aracını satarken tramerde kaza çıktı. Arkadaşım sigortasıyla konuştu. Aldığımdan beri sizden yaptırıyorum nedir bu diye. İşte başka bir aracın şase numarasını yanlış girmişler, arkadaşımın aracının şase numarasını kaza yaptı gibi göstermişler felan filan. Bayaa olay oldu. Arkadaşım şirkete dava açacam vs diyordu. Şirket hemen düzeltecez biraz zaman verin vs demiş. Arkadaşımın fikrine göre başka aracın kazasını sanki arkadaşımın aracı kaza yapmış gibi tamir ettirmişler. satmaya çalışmasa ortaya çıkmayacak. Veya biz kötü düşünüyoruz, gerçekten yanlış girdiler şase numarasını.

Arkadaşlar bugün bir kez daha anladım 2. el arabaya güven olmayacağına dün yaşadığım plaka krizinden sonra takipçimi aradım şaşede bir şey çıkmıyor ama plakada çıkıyor ne yapmalıyım falan dedim oda bana ruhsat sahibinin tc kimlik numarasını ve isim soyismi'ni al dedi. Bende galerici arkadaştan öğrendim. Bomba zaten o zaman patladı bu arabayı adam 24/11/2013 tarihinde almış yani arabayı alıp 1 ay kullanıp satmış. Bununlada kalmayıp şaşe numarasında 3 tane kaza varmış 5664' e gönderdiğimi,z mesajlar özel olduğu için bazen görünmüyormuş ama devletin kendi sitesinde hepsi görünüyormuş bunuda öğrenmiş oldum. Buda yetmezmiş gibi bunu kullanan vatandaş 22/11/2013 tarihinde bir araçla kafa kafaya çarpışmış ve araçta 5924.97 liralık hasar çıktı diğer hasar kayıtları önceki sahibinden olanlar onlarda 13/05/2010 arkadan çarpma 834.24 tl 24/11/2010 tarihinde'de park halindeyken çarpmışlar onunda ücreti 562.32 tl kısaca araçta 7321,53 liralık hasar kaydı çıktı işin garibi galerici'ninden bundan haberi yok. Kısaca kendisinide güzel kazıklamışlar aracı bu hale getiren vatandaşımızda Antalya Opel Ana bayisinde çalışan bir insan. Burdan 2. el alıcak arakdaşlara sesleniyorum araç alıcak iseniz takipçiye uğrayıp tc kimlik no ve isim soyisim alıp öyle baktırmanızda fayda var ne çıkacağı hiç belli olmuyor. 2. el araba alınmaycağını bir kez daha anladım zaten artık düşüncem biraz para toparlayıp 43.000 liraya 2013 Opel Astra Classic Sedan alıcam :) Yorumlar için teşekkürler

Abicim mesenger konuşmamızda sana söylemeye çalışmıştım ama ucuz atlatmışsın. Geçmiş olsun.

Geri