Aracım Benzindeyken Sabahları Gaz yemiyor..?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ao1983
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
usta bujileri değiştirdi yarın yine yaparsa yine götürcem sıkıntı bu iş ya..:S
sırf bu sıkıntıdan arabayı satmayı düşünüyorum..

astra g elegance.lavato takılı.araç 1 ve 2 .viterste gaz yemiyor 2000 devirden sonra kaçıyor.boğaz kelebeğini temizledik.balata temizleyicisiyle.birde katkı koyuyorum.yinede arada yapıyor.acaba birde benzin filtresinimi temizletsem

benzin pompası

bu konu daha öncede çok tartışıldı hiç bir yere gitmeyin sabah biraz rolantide çalıştırın veya bir iki gün benzinde çalıştırın veya tech2 ile ecu değerlerini fabrika ayarlarına getirin
veya benim gibi araba gaza geçinceye kadar gaza basmayın

Günün sonunda aracı stop etmeden önce benzine manuel olarak geçirin , 1 dakka benzinde çalıştıktan sonra stop edin , ertesi güne kadar araç benzinde kalsın sabah yine 2 dakkaya yakın çalıştıktan sonra manuel olarak lpg ye geçirin .

eyvallah.bu aralar benzinde yüksek devirde kullanıyorum.bakalım ne olcak

aslında lpg enjektörlerinin önüne bir gaz kesici monte etsek lpg ile devreye girse enjektörlerden gaz salınımını önleyemezmiyiz

Günün sonunda aracı stop etmeden önce benzine manuel olarak geçirin , 1 dakka benzinde çalıştıktan sonra stop edin , ertesi güne kadar araç benzinde kalsın sabah yine 2 dakkaya yakın çalıştıktan sonra manuel olarak lpg ye geçirin .
arkadaşın dediği gibi yaptım düzeldi..Şu an tekleme sorunu yaşamıyorum.

yani her zaman benzinde stop ettiriyorsun, sonra lpg ye geçiyorsun.bu geçici çözümmüş gibi geldi.ısı müşürüne baktırmış mıydın.

abi bu ne böyle bıktırdı valla bir benzin bir lpg. zırt pırt lpg benzim mi yapcaz.şimdiye kadar kesin çözüm bulan bir kaç kişi gördüm sitede.biri aracı 300-400 km yüksek devirde benzinde kullanmış ve hem araca hem lpg ye program attırmış.diğeri ise sibop gaydlarınımı kısaltmış öyle bişeydi.ama başka çözüm bulan görmedim.aracı benzinle kullanayım diyorum ama ocağıma incir ağacı dikerim :D ya böyle kullanacaz yada artık opele bye bye deme zamanı geldi...

Geri