aracım çiğ benzin atıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kamil88
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda tüp var benzini sadece ilk çalışma esnasında kullanıyor ve hemen gaza geçiyor.araç soğukken yani ilk çalışmada gaza hemen geçmediğinden aşırı çiğ benzin kokusu oluyor.gaza geçtiği zaman herşey normal.
benim sorunum benzinin çok kısa sürede bitmesi..bu durum normalmidir acaba yada benzini az yakması önerileriniz varmı teşekkürler

bir yerde kaçak var mı kontrol ettirdiniz mi? Babamda da aynı sorun vardı aracın yaşı sebebi ile benzin boruları var arka sağ alt köşede onlar çatlamıştı siyah ufak plastik borular (serum lastiği gibi) ordan kaçırıyordu damlatıyordu...

bir yerde kaçak var mı kontrol ettirdiniz mi? Babamda da aynı sorun vardı aracın yaşı sebebi ile benzin boruları var arka sağ alt köşede onlar çatlamıştı siyah ufak plastik borular (serum lastiği gibi) ordan kaçırıyordu damlatıyordu...

kaçak olduğunu sanmıyorum.araç gaza geçince herşey normale dönüyor.araç ilk çalışmada motor ısınana kadar benzinde çalıştığından o zaman koku yapıyor
ve o ara benzini çok yakıyor diye düşünüyorum
zaten motor sıcakken aracı çalıştırdığımda 1 saniyede gaza geçiyor.

Lpg ayarını yaptırmanız lazım bence. Çünkü 1 sn kadar kısa sürede lpg ye geçmesi normal bir durum değil.

i aksamlar kardesım enjeksiyonları bı kontrol ettır genıslemıs olabılır lpg de ıyıdır cunku lpg nın enjektorlerı var lpg de ıken yakıtını onlar kontrol edıyor benzınde ıken enjeksıyonlara fazla benzın geldıgınden normal yanma olmadıgı ıcın o koku gelır

Lpg ayarını yaptırmanız lazım bence. Çünkü 1 sn kadar kısa sürede lpg ye geçmesi normal bir durum değil.

motor sıcakken çok çabuk geçiyor.buda normalmiş ladrenzo marka tüp ve yaptırdığım yere sormuştum

i aksamlar kardesım enjeksiyonları bı kontrol ettır genıslemıs olabılır lpg de ıyıdır cunku lpg nın enjektorlerı var lpg de ıken yakıtını onlar kontrol edıyor benzınde ıken enjeksıyonlara fazla benzın geldıgınden normal yanma olmadıgı ıcın o koku gelır

bu enjektorler eğer genişlemişse ayarmı oluyor değişmekmi gerekiyor ve fiyatı hakkında bilgin varmı acaba teşekkürler

Şimdi aracın gazına yüklenince tık diye geçiyor mu? Yoksa ısınmasımı gerek?

Geri