Aracım motor yağı yakıyor (96 astra gl HB)

doksanaltıastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynını bende yaptım araca boru koydum aradan bir yada iki ay geçti 3000 TL masraf ettim şimdi açıklayıcı oldu sanırım :)

pekiyi, segman attırmak mı lazım?

Sizin 3binlik masrafta neler yaptırdınız?

Bir de arızanızın borla ilgili olduğu %100 olamaz sanırım???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değiştirmedim yeri kalmadı pistonlar dahil... karar senin ben motoru kucağıma aldım :D

doksanaltıastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Segman attırmak, bütün contalar falan filan...

sorunu çözer mi?

Çünkü bu arada araçta gözle görülür sorun: geri besleme valfi arızası verdi.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yaza girerken son 1-2 haftada bizim sokakta park eden araçlara dikkat ediyorum coğu alttan sızdırıyor, son bir haftada yerler büyük küçük yağ izleriyle doldu.

Ancak motorda yağ eksiltme sadece park anında olmayabilir, araç giderken sızdırıyor, park ettiği zaman sızdırma yapmıyor da olabilir. Araç giderken alttan yola bıraktığı için onu fark etmek zor olduğu için, yağı yakıyor zannediyor da olabilirsiniz.

Bu arada benim aracın motoru Wankel old için, yanma odasına yağ püskürtlüyor hem de 2 ayrı noktadan. O yüzden her 1500km'de 1 litre kadar yağ tasarım icabı eksiltiyor ve yağ konusu diğer motorlara göre çok daha hassas.

Bu yaza girerken yağ değiştirmeden önce en uygun yağı araştırırken, Arı Petrol, TOTAL, Mobil gibi yağ üreticilerinin hepsinin websitelerinde yağa hiçbir katkı maddesi katılmaması gerektiği ısrarla vurgulanıyordu. Bunun üstüne VW kullanan bir arkadaşım, Bor kattıktan sonra motorun sallantılı çalışmaya başladığını haberini iletti ve o günden sonra Bor'a ben tehlikeli madde gözüyle bakmaya başladım.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bor fırıldaktan başka bir şey değil.bir faydası olsa araç üreten firmalar yağın yanında borda koyun derlerdi.Aracın kullanım kılavuzunda yazmayan hiçbirşeyi arabama takmam,lpg dahil.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bor fırıldaktan başka bir şey değil.bir faydası olsa araç üreten firmalar yağın yanında borda koyun derlerdi.Aracın kullanım kılavuzunda yazmayan hiçbirşeyi arabama takmam,lpg dahil.

Aynen kardeşim ben kullandım sonrasında Opel Grajda Soluğu aldım :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aynen kardeşim ben kullandım sonrasında Opel Grajda Soluğu aldım :D

Hocam, sizde tam olarak olay nasıl oldu? Yani direkt katkı kullanmakla motor yaptırmaya sebep olan olay neydi? Yanlış anlaşılmasın ben katkı savunucusu falan değilim. Hiç kullanmadım, kullanmam da. Ama sizin başınıza gelen eğer katkı nedeniyle gelmişse çok ciddi bir durum demektir. Açıklarsanız kısaca ne olduğunu kullanmayı düşünen arkadaşlar da bir kez daha düşünür sanırım kullanmadan :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle bu katkı maddelerini çok fazla övüyorlardı. Bende aracına masraf konusunda kaçmayan bir adamın o zamanın parası ile 150 TL verdim aldım. Neyse araca koydum... araç 10-15 gün sonra resmen eksozdan is akmaya başladı aradan zaman geçtikçe bu akıntı kesildi. Aynı zaman da pis bir de duman çıkıyordu.... aradan iki ay geçti ve motor sesinde değişimler olmaya başladı... sonrasında bir çalıştırdım ve motor pançar motoru gibi çalışmaya başladı ve sonrasında komple motor yaptırdım.

doksanaltıastram

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rakir::rakir::rakir:

Birisi benim lpg tankının vanasını kapamış,

Araba borulardaki gazı yerken tekliyormuş,

Borudaki gaz bitince hâliyle araba gaza geçmedi,

Ben fark edip de vanayı açınca arabadaki bütün şikayetler bitti.

Yalnız bu kısa süre içinde şunu gördüm ki araba, benzinde iken sarsıntılı çalışıyor. Rolantide sadece tabii...

Acaba sorun ne olabilir? Benzin pompası???

Motoru daha kucağıma almıyorum inşallah.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Gözünüz aydın:)