aracım stop ediyor ama sorunu bulamadım...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan my_fat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benzınde uzun surelı calıstırmadım ama genelde lpgde yapıyor bunu

gaskelebegi modülü calismiyor... aracinin onun icin elektrikleri yani havalandirma actigin zaman doreksionu tam kirdiginda vs. motor stopa gidiyor....sebebi de belki...belki diyorum..jars dinamon yeterince elektrik üretemiyor olabilir...
ama kelebek modülüne baktir

Kardeş lpg enjektörlerini ve map sensörünü bi temizlet.Benim araçta sabahları lpgye geçince(soğuk havalarda) stop ediyodu.Lpg enjektörlerini ve map sensörünü temizledi ustam.Şimdilik düzeldi.Dene istersen

bende benzinli otomatik astra g var. benzer bir sozun vardı. calıştırınca boşta çalışıyor fakat vitese taktığım anda stop ediyordu. sadece vitese takıp hemen gaz verirsem araba yürüyordu.ama mesela ışıklara geldiğimde arabayı boşa atmazsam durunca stop ediyordu. özel bir servise götürdüm. kelebek boğazının orayı söküp ince bir borudan içeri bir tel soktu ve bir iki kes karıştırdı. çalıştır dediğinde düzelmişti sıkıntıdan eser kalmadı. at bir şey dedi 10 lira verdim

arıza tespıte bagla cıkar neyın arızalı oldugu

Bence rölanti ayar şalteri

kelebek egr bogaz buji ne gerekıosa yapıldı ama enjektor temızlıgı ve fıltre degısıklıgı sonrası 2 kez stop ettı ama yıne ıstedıgımı alamadım.. ve rolentı sorunu bende de var bostayken degıl ama gazdan hızlı bır sekılde ayagımı cektıgımde yapıyor

Stop ve silkeleme sorunu

sanırım sorunu buldum,

yakıt!

Araç deposunu her zaman yarı deponun üzerinde kullanın, yakıtlar o kadar piski araç 7-8 yaşına geldiğinde benzin deposunda parmak kalınlığında balçık gibi pislik birikiyor. benzin azalıyor ışık yanıyor, gidiyorsunuz 50liralık alıyorsunuz hoop alttakiler üste çıkıyor araç silkelenme ve stop ediyor.

Sorun bu arkadaşlar depoyu fulleyin sonra araçı park edin ve bir süre benzin çöksün sonra devam edin problem olmayacak!

Yarı depodan aşağıya indirmeyin problem yaşamayacaksınız.

Saygılarımla...

Geri