Araçlarımız Ne Kadar Sorunsuz?

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Markaya sahip çıkabilmekte çok önemli. Doğuş grubu kesinlikle WW grubuna sahip çıktı ve çok iyi pazarladı ancak Opel Türkiye yıllarca işi kendisi götürmeye çalışarak bazı hatalar yaptı. Bakınız...

"Opel 1999’dan bu yana ilk kez, General Motors’tan Fransız PSA Grubu’na geçince kar etmeye başladı. PSA’nın yıllık mali sonuçlarına göre, 2018’in ilk yarısında Vauxhall ve Opel 502 milyon Euro işletme karına ulaştı. Marka General Motors bünyesinde son yılı olan 2016’da 257 milyon dolar zarardaydı. "
Kesinlikle hocam, marka imajının yarısı memnuniyetse yarısı pazarlama.
Hesabın diğer tarafı ise, Opel hem marka imajı ve pazarlamada, hem mekanikte daha başarılı olsaydı muhtemelen benim bugünkü bütçeme uygun olmayacaktı [emoji23][emoji23]

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle hocam, marka imajının yarısı memnuniyetse yarısı pazarlama.
Hesabın diğer tarafı ise, Opel hem marka imajı ve pazarlamada, hem mekanikte daha başarılı olsaydı muhtemelen benim bugünkü bütçeme uygun olmayacaktı [emoji23][emoji23]

Benim opelin en sevdiğim özelliğide bu zaten. Elinizde paraya nerdeyse birçok markanın full dediği araçtan daha donanımlısını alabiliyoruz. Ancak şurdaki sıfır fiyatlarına bakarsak sanırım o günler geride kaldı :)

• Beğen
Tepkiler: Can Saday

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam 136'lık Design A/S 148.400 yazdığına bakmayın telefonda 127 bin diyorlar aynı araca [emoji6]
Ama şunu anlamadım: Design 148,4 ama Sport paket 145 bin?

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de şunu belirtmek isterim, geçen yıl forum sayfaları çok okudum, araç hakkında bayiden sorunlu (düşünülen)çıkışlardan çok bahsediliyordu. Mesela içeri trim sesi çok alıyor, depo çalkantı sesi çok geliyor, araç durduktan sonra araçtan inince tıkır tıkır sesler geliyor, ordan burdan ses geliyor, tatminsizlikler tatminsizlikler. Belki haklı millet. araç az değil ki 100 bin veriyorsun araç alıyorsun bayiden çıkıyor ve bunlar göze batıyor.
Fakat benim gözüme batmadı. Batmasını istemedim. Çünkü araçtan alacağım keyfi böyle ottan şeylere bozamazdım. Her servise gittiğimde fren balatalarından ses geliyor dedim demesine fakat onu da çözemediler. Kısacası okuduklarımla araçtan korkmaya başlıyacaktım neredeyse, ya benim araçta da bir problem varsa çıkarsa vs vs. Ben kafaya takmamayı tercih ettim ve çok şükür aracım da beni şu an üzmedi.
Demek istediğim anlaşılmıştır umarım. Yani araçtaki ufak şeyleri kafaya takmayın, yoksa araç problem çıkaracak diye araca dokunmaya korkuyor, satın almaktan vazgeçeyazıyorsunuz.
Hayırlı sürüşler forumdaşlar

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel i, astra yı güzelce masaya yatırmışsınız. Ben de markanın -güncel tabiriyle- en fiyat/performans aracı olarak astrayı görüyorum. C sınıf rakipleri arasinda da iyi bir konuma sahip. Astra ve diğer Opel araçları için dikkate alinmasi gereken en onemli elestri bence aktarma sorunu. Kendi gözlemim de motorun sağladığı performansın yola aktarilamadigi yönünde. Bu konuda vw nin hatta renonun eşdeğer araçları daha başarılı. Gözlemim bu yönde. Bu kinuda belki pejoyla birlikte mesafe alınır.
İkinci mesele termostat, bobin, devirdaim vb. parçaların zaman içerisinde illaki sorun çıkarması ve değişim gerektirmesi... Farklı araclarim oldu. Ilk defa "bu parçalar zamanla sorun çıkarır" denilen bir aracimda bahsi gecen parcalarin eksiksiz bozulduğuna ve değişim yapıldığına şahit oluyorum. Insanin basina gelecegi bilmesi avantaj olsa da bu parcalara harcanan para ve zaman kesinlikle can sıkıcı...
Araç içi seslerle ilgili ben de şikayetçiyim ama trim sesleri, tıkırtılar, gicirtilar bu sinif araçların tamaminda var. Kendi aracimda parke taşı yollarda sesler artmakla birlikte çok rahatsızlık vermiyor.
Opel in bircok rakibine oranla daha donanimli olduğu gercegine sonuna kadar katiliyorum.
Günün sonunda genel anlamda aracimdan memnun olduğumu söyleyebilirim.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar, abiler; Çoğumuz astra j kullanıcısıyız. İnternette gezinirken, formu takip ederken sorunlar görüyorum. Mesela benim direksiyonumdan ses geliyordu yaptırdım 1400 lira para verdim. Başka yerde bakıyorum millet piston kırılmalarından bahsediyor. Lpg ile olanları saymıyorum lpg demek sorun demek. Ben direksiyondan başka bir sorunla karşılaşmadım ama etrafımda gördüklerim ve duyduklarım korkutuyor açıkçası. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Astra j dizel yada benzinli doğru bir araç mı?
Şu yada bu arac tam dogru aractır asla diyemeyiz?en kral markalar bile üretimden kaynaklı hatalarla kullanıcıyı bisekilde illaki bulusturacaktır ancak şu vardır a markası aracına adam gibi sahip cıkmazken b markası adam gibi sahip cıkmaktadır aslında komik olan mesela benim 31.12.2016 da aldıgım astra 1.6 j atmosferik aracıma 2 yıl teknik ve motor garantisi verdi opel?yahu 2 yılda sadece 3-5 km günde kullandıgım aracı nasıl eskiteyim??2 yıl komedi gbi bi rakam??yap şunu kia da oldugu gbi 5 yıl?yemiyo opelde?benzin ve dizel arasında sadece 5 kuruş kaldı evet sadece 5 kuruş??benzin cok yakar dizelse koklar benzinli motor ucuza toplanır dizel pahalıya,aslında bence oto markaları kullanıs sekline göre en fazla 2-3 motor tipi üretmeli yani o kadar cesitli motor tipi varki?insanın araç alırken kafası karısıyo?2 lt den 1.6ya düsüldü simdide 1 lt ye düstüler acaba olurya 1000 cc nin altınada inerlermi?sanki olur diye sanıyorum,malum oto dünyası degisim rüzgarlarına cok acık,fosil yakıtın illa sonu gelicek alternatif enerji kaynaklarına ihtiyacımız olucak,dünyamız icin hangi enerji daha temizse o enerjiyi tüketen araclar kullanılmalıdır herkeze hayırlı günler diliyorum