arıza ikaz..

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün gece arabayı çalıştıracagımda arıza ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. kontagı bi çevirdim marş almadı. bi kaç kez denedim olmadı. biraz bekledim sonra hızlıca çevirdim(dizellerde lambaların sönmesini beklemeden) çalıştı araba. bu durum 2 ay önce falan bidaha olmuştu. bunun sebebi ne olabilir? mazot çok az kalmıştı onla alakalı olabilrimi yoksa marş motorumu arızalı

astradriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yo karkadaşım nedense bu arabalar hep böyle .Bende arcı aldıktan 6 ay sonra ve 9 aysonra tekrar oldu ve garantiden programlama yapıldı tekrar.Arıza ışığı yanıyor ve marş hiç basmıyordu.Bi kaç kez kontağı kapatıp direkt çalıştırınca ise çalışıyorsu.Kesinlikle programdan ve servis sorunu hallediyor.Bi de sana tüyo vereyim yedek anahtarı da tekrar programlatman gerekiyor.yanına almanı tavsiye ederim.Başıma geldi ve ev uzaktı sorun oldu benim için.Çalışmak konusuna gelince de beklemeden marşa basıp çalışında acil durum çalıştırmaya giriyor ve twinport özellikleri devre dışı kalıp eski arabalar gibi benzini ya da yakıtı içiyor.Haberiniz olsun...

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de aynısı başıma geldi, arıza ışığı yanıp sönüyor ve marş basmıyordu, en az on kere denedim sonunda ne olduysa çalıştı. Arabamı almadan önce yaptığım araştırmalarda astra cdti'ler hakkında yapılan en çok şikayetin bu olduğunu öğrenmiştim. Baya bi canım sıkıldı ve arabayı servise götürdüm. Arızanın cim modülü (doğru yazdımmı tam bilemiyorum) denen bir parçadan kaynaklandığını söylediler. Parçanın siparişini verdiler ve bir hafta sonra garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirdiler.

Şimdilik bir sorunum yok, inşallah senin problemin de bu şekilde hallolur.

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim garanti 2 ay önce bitti :( ama sorun tam olarak nerden anlayamadım proglamlama yapılıyo demişsiniz yani anahtarımı tanımıyo (yedek anahtarıda tanıttır demişssiniz)yoksa başka bi yerde mi sorun var

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtarı tanıttırma işini, cim modülünü değiştirdikten sonra benim arabada da yaptılar, ama tam olarak sebebini bilmiyorum. Cim modülüyle immboleizer arasında bir ilişkiden dolayı anahtar tanıtma olayı yapılyor zannedersem.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtarı tanıttırma işini, cim modülünü değiştirdikten sonra benim arabada da yaptılar, ama tam olarak sebebini bilmiyorum. Cim modülüyle immboleizer arasında bir ilişkiden dolayı anahtar tanıtma olayı yapılyor zannedersem.

aynen öyle. bu olay çok yerde çok fazla tartışıldı, hala da öyle. o araçların kronik problemi bu arkadaşlar.