Arıza lambasından anlayan?

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda yaklaşık 1 aydır yuvarlak dairenin içinde ünlem işareti ve etrafında parantez olan ışıkla, akü ışığı ikisi birlikte aynı anda yanıp yanıp sönüyor.sorunsuz kullanıyordum bi türlü ne olduğunu anlayamadım.ama dün akü bitti marş basmadı arabam ve devamlı yanıp sönmeye başladı.bi oto elektrikçi bulup baktırdım şarjda geliyor gayet normal ama çözemedik.direksiyon hidroliğine baktım var ama borusunda kaçak tespit ettim,motor yağı var,fren hidroliği full dolu,fren balatalarıda sorunsuz görünüyor.ne olabilir ki??

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parantez içindeki ünlem dediğiniz kırmızı lamba şarj dinamosu ve fren sistemi arızasında yanıp uyarı verir.
akü lambasıyla birlikte yanıyorsa dinamo yeteri kadar şarj vermiyordur.
ara ara yapıyor demişsiniz şarjın kömürleri bitmiş olabilir. tam temas etmediği içinde akünüz yeteri kadar şarj olmamıştır.

araç çalışırken 13.5 - 14.5 arasında şarj vermesi lazım.
ustanızı değiştirip tekrar kontrol ettirin.

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilginiz için çok teşekkürler.akü ile ilgili olduğu kesin ama ilginç olan 2ayrı ustadada olcumde araç normal şarj ediyor sorunsuz.acaba tesisatta mi sorun var.araca sıralı sistem lpg taktirdim ve sokturdum memnun kalmadigim için.bu donemde başladı yapmaya ve hala yapıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın jeneratörde sorun olabilir arka reglerlerde veya kömür arada bir takılı kalabilir araç çalışırkende bak sorun bence yindede bu aku ve jeneratörde

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün öğleden sonra iyi bi ustaya gönderdim aracı şarj ediyo sıkıntı yok fakat sıralı sistemi takıp arabayı baştan aşağı mahfeden kasap herif her tarafı kesip biçmiş.o yüzden yapıyormuş.şu anda bi sıkıntı yok lambalar söndü Allah a şükür.Bir çoğumuz mutlaka biliyor ama yinede yazayım araçlarınızı çok emin olmadan kesinlikle bi ustaya bırakmayın.kime gitseniz anlıyor araçtan anlamayan görmedim ama 10 tane yeri söküpte yapanda var direk arızayı bulanda...Cevaplar için teşekkürler.Selim abi sana ayrıca teşekkür...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevindim uğur demek kesik kaplolardan kaçak mı yapıyordu ?

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün yine yandı aynı lambalar :) tekrar elektrikçiye yollıycam.şarj dinamosunu söküp bakıcak bu defa.detayları yazarım..

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sonunda o lambalar sönmeyince bende söküp patlattım artık yanmıyorlar :D :)) şakaydı tabiki ama sorunu tamamen çözdük.şarj dinamosunun bir kömürü sıkışıp kalmış ve bir adet diyot yanıkmış değiştirdik canavar gibi oldu :)) ışıklarda söndü.I WILL ALWAYS LOVE YOU OPELLL

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Uğur Vallaha sevindim senin için :D