arızalanan aracım ve çıkardığı masraf listesi

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün sabah aracı çalıştırdığımda şarj dinamosundan bir ses geldi ve servise gittim baya bir parça değişti işte listesi ve fiyatları sizce fiyatlar nasıl

triger kayışı 25 ytl
triger gergi bilyası 60 ytl
devirdaim 115 ytl
dinamo gergi rulmanı 18 ytl
şarj dinamosu ( bilya,kömür bakım ) 60 ytl
devirdaim oringi 3 ytl
v.gergi 110 ytl
elektrik mekanik işçiliği 70 ytl
----------------
Toplam 460 ytl

grnt004hh8.jpg

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
parçalar orjinalse fiyatlar normal;devirdaım ringi devirdaımın içinden çıkıyor diye biliyorum,geçmiş olsun, güle güle kullan...

hakanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bi ses gelmişti acaba daha önceden direksiyondan hissedilen kesikli tiz bi titreşim varmıydı acaba cam rezistansını açınca titreşim vs. bende bu sorunlar varda (corsa c 1.4)

teşekkürler

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bi ses gelmişti acaba daha önceden direksiyondan hissedilen kesikli tiz bi titreşim varmıydı acaba cam rezistansını açınca titreşim vs. bende bu sorunlar varda (corsa c 1.4)

teşekkürler

yok arkadişım ben arabayı çalıştrdığımda sanki şarj dinamosunun kayışı boşa dönüyor gibi ses geldi sorun şarj dinamosunun bilyeleindeymiş senin anlayacağın dreksyonda bir sorun hissetmedim ama araba çekişten biraz düşmüştü

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, şarj dinamosuyla tiriger bakımın ne alaka olduğunu anlamadım amam servise girince bu da eskimiş diye değiştiriyorlar

triger devirdaym vs.. değişikliklikleri bizim arabalarda 60000 km ya da 4 yılda bir yapılıyo...

bi de anlamadığım V kayışını niye değiştrmemişler, zaten 15 ytl oldu olacak onu da değiştirselermiş

işçilik az almışlar gibi geldi. saat ücreti 40 ytl oldupu düşünülürse işçiliğin servislerde senin araba da en az 4 saat falan kalmış olmalı.

neyse tekrar geçmiş olsun sağlıcakla kazasız belasız binersin inş.

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya geçmiş olsun

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, şarj dinamosuyla tiriger bakımın ne alaka olduğunu anlamadım amam servise girince bu da eskimiş diye değiştiriyorlar

triger devirdaym vs.. değişikliklikleri bizim arabalarda 60000 km ya da 4 yılda bir yapılıyo...

bi de anlamadığım V kayışını niye değiştrmemişler, zaten 15 ytl oldu olacak onu da değiştirselermiş

işçilik az almışlar gibi geldi. saat ücreti 40 ytl oldupu düşünülürse işçiliğin servislerde senin araba da en az 4 saat falan kalmış olmalı.

neyse tekrar geçmiş olsun sağlıcakla kazasız belasız binersin inş.

şarj dinamosu için bağlantılar sökülmüşken trigerede bir baktırayım dedim kayış baya yıpranmış bende sadece kayışı değiştirmektense set olarak değiştireyim dedim yani dinamoyla alakalı değil ekstradan

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımmm :good: :good: :good: