Arka Dingilde Gıcırtı

Sesin kaynağı torsiyon burçları olabilir mi?
Usta ile konuşup Torsiyon burçlarından olabilirmi diye sordum yok diyor, ben torsiyon burcunu çıkarıp denedim ses dingilden geliyor diyor, sormuş o da servislere vs. ona dingilin içinden geldiğini söylemişler sesin, çözüm olarak ya dingil değişecek miş ki orjinal sıfır dingil 67 bin TL yada dingilin içine ufak bir delik açıp yağ vs sıkıp sesi kesecekmişler. Anlamadım gitti. Bu nasıl bir arıza ustalar bile bilmiyor. Sizce sorun bumu yoksa başka bir şey mi.

Torsiyon burcu sökülürken aracın yanında değil miydiniz? Bu burçları söküp takmak ortalama yarım günlük iştir. Ben olsan aracı birkaç yere daha göstermeden arka dingili değiştirmeye kalkmam. Normal şartlarda hiçbir 5 yaşındaki araçta arka dingil değişmez. Bizdeki emektar 34 yaşında, halen üzerinde fabrikanın taktığı dingil var.

Torsiyon burcu sökülürken aracın yanında değil miydiniz? Bu burçları söküp takmak ortalama yarım günlük iştir. Ben olsan aracı birkaç yere daha göstermeden arka dingili değiştirmeye kalkmam. Normal şartlarda hiçbir 5 yaşındaki araçta arka dingil değişmez. Bizdeki emektar 34 yaşında, halen üzerinde fabrikanın taktığı dingil var.
Usta derki ben torsiyon burcunun fingilr olan bağlantısını çıkarıp dingili yaylandırıp salladığımda ses geldi torsiyon burcun dan değil der . Bende senin gibi düşünüyorum bir kaç ustaya göstereceğim. Çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: smihci
Benzer bir sorun bende de var, bu yüzden kaydolup yanıt yazmak istedim. Anlattığınız problem benim arabamda da aynı şekilde özellikle düşük hızda yaylanırken duyulabiliyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte bu ses daha da belirgin hale geldi. Servise gideceğim ama çözüm bulunup bulunamayacağını gerçekten merak ediyorum.

Duruma göre, unutmazsam yine bilgilendiririm.
Duruma göre yazın torsiyon bırcundan mı yoksa dingilden mi. Teşekkürler

Benzer bir sorun bende de var, bu yüzden kaydolup yanıt yazmak istedim. Anlattığınız problem benim arabamda da aynı şekilde özellikle düşük hızda yaylanırken duyulabiliyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte bu ses daha da belirgin hale geldi. Servise gideceğim ama çözüm bulunup bulunamayacağını gerçekten merak ediyorum.

Duruma göre, unutmazsam yine bilgilendiririm.
Usta derki ben torsiyon burcunun fingilr olan bağlantısını çıkarıp dingili yaylandırıp salladığımda ses geldi torsiyon burcun dan değil der . Bende senin gibi düşünüyorum bir kaç ustaya göstereceğim. Çok teşekkürler
Dingille torsiyon burcu arasındaki bağlantıyı çıkarıp kontrol ettim torsiyon burcundan değil der.

Dingille torsiyon burcu arasındaki bağlantıyı çıkarıp kontrol ettim torsiyon burcundan değil der.
Dingil ile torsiyon burcu arasındaki bağlantı neresiymiş? Dün serviste aracıma bakım yaptırırken bu konudan bahsettim. 4 yaşındaki bir araçta (imalat hatası haricinde) dingil değişmez dediler, dingili delip yağlayacağım diyen ustaya da hiç denk gelmedik dediler.Ekli dosyayı görüntüle 30837

Astra J arka dingil.jpgAstra J arka dingil.jpg

• Beğen
Tepkiler: turbo_j
Dingil ile torsiyon burcu arasındaki bağlantı neresiymiş? Dün serviste aracıma bakım yaptırırken bu konudan bahsettim. 4 yaşındaki bir araçta (imalat hatası haricinde) dingil değişmez dediler, dingili delip yağlayacağım diyen ustaya da hiç denk gelmedik dediler.Ekli dosyayı görüntüle 30837

Ekli dosyayı görüntüle 30838Ekli dosyayı görüntüle 30838
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için Ben De Şaştım kaldım Usta inatla torsiyon burçlarından değil dingilin içinden geliyor ses diyor. Dingil değişecek ya da dingilde delik açıp dingilin içini yağlayacağım diyor. Torsiyon burcundan mı diye soruyorum Hayır torsiyon burcundan olamaz diyor tansiyon burcuyla dingil arasındaki bağlantıyı çıkardım dingili salladım Dün gilden aynı ses geliyor diyor. Ben de anlamadım kesin torsiyon borcundan mıdır diyorsun kardeşim onu mu değiştirteyim bu ses beni çok rahatsız etmeye başladı

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için Ben De Şaştım kaldım Usta inatla torsiyon burçlarından değil dingilin içinden geliyor ses diyor. Dingil değişecek ya da dingilde delik açıp dingilin içini yağlayacağım diyor. Torsiyon burcundan mı diye soruyorum Hayır torsiyon burcundan olamaz diyor tansiyon burcuyla dingil arasındaki bağlantıyı çıkardım dingili salladım Dün gilden aynı ses geliyor diyor. Ben de anlamadım kesin torsiyon borcundan mıdır diyorsun kardeşim onu mu değiştirteyim bu ses beni çok rahatsız etmeye başladı
Trabzon'da Opel'e bakan başka usta veya servis yok mu, neden bu ustayla çalışmakta ısrar ediyorsunuz? Dün özel serviste aracımın eskiyen ön takım tablalarını (10 seneden fazla kullandım) değiştirdim, tamam ben aracımı bozuk yollara sokmamaya dikkat ederim, genellikle orijinal veya kaliteli yedek parça kullanmayı tercih ederim. Şahsi fikrim normal şartlarda 4 yaşındaki bir aracın arka köprüsü komple değişecek şekilde bozulmaz. Ben ısrarla aracınızı başka ustalara da gösterin, fikir alın derim.

Son düzenleme:
Trabzon'da Opel'e bakan başka usta veya servis yok mu, neden bu ustayla çalışmakta ısrar ediyorsunuz? Dün özel serviste aracımın eskiyen ön takıp tablalarını (10 seneden fazla kullandım) değiştirdim, tamam ben aracımı bozuk yollara sokmamaya dikkat ederim, genellikle orijinal veya kaliteli yedek parça kullanmayı tercih ederim. Şahsi fikrim normal şartlarda 4 yaşındaki bir aracın arka köprüsü komple değişecek şekilde bozulmaz. Ben ısrarla aracınızı başka ustalara da gösterin, fikir alın derim.
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum . Başka bir Ustadan daha fikir almak istiyorum Umarım dediğiniz gibidir bu ses beni çok rahatsız etmeye başladı

Geri