Arkadaslar sizce bu sistem nasil olur?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AvO
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
peki

PİONER DEH-6950 TEYP (aracımda suan takılı kullanıyorum)
JBL GT4-12 30cm 1000watt subwoofer
JBL cs 50.4 ANFİ
JBL GT5-502 13CM COAXİAL HOPARLÖR
JVC CS-HX6957 6X9 COAXİAL HOPARLÖR (arkadasımın elinde var bunlar)

böyle bir sistem nasıl bir ses verir? tavsıye edersenız yarın bu sistemi hemen kurabilirim ama diğer sıstem onerılerınızı toplamak zamanımı alacaga benzıyor :(

bu sistemde şöyle diyeyim gt4 12 deyilde kcıker es 154 yap onu amplinide 50.4 çok az gelecektir en az jbl cs 60.4 olmalı ve hoporlor kısmınıda jbl 13 cmden wazgeçin ya 6.9 hoporlorü takın yada hoporlor hiç almayın 1 çift component takın diyeceğim dediğiniz 2 joporlorde bağlanırsa amplinise gereksiz bir yüklenme söz konusu olucak ve kolonlar 4 ohm ise amplinizin kanalları zorlanacaktır ama illede bağlanmak istenirse yinede bağlanır dediğiniz ürünler

Arkadaşlar bir kaç şey sorabilirmiyim?
1.JBL-Kicker karşılaştırmasında iki markanında +ları ve -leri olarak neden tercih etmeliyiz?
2.Kicker bir sistem için -başlangıç düzeyinde- tavsiyeleriniz nelerdir?(model olarak)
3.Sizce bir sistem komple aynı markadan oluşursamı daha verimli olur yoksa uyumlu olması yeterli midir?

bence anlamaman cok guzel :) ben anladim anlayali ne arabada orjinal sistem ;ne cebimde; para nede babamla aram oldu:kop:

Arkadaşlar bir kaç şey sorabilirmiyim?
1.JBL-Kicker karşılaştırmasında iki markanında +ları ve -leri olarak neden tercih etmeliyiz?
2.Kicker bir sistem için -başlangıç düzeyinde- tavsiyeleriniz nelerdir?(model olarak)
3.Sizce bir sistem komple aynı markadan oluşursamı daha verimli olur yoksa uyumlu olması yeterli midir?
sorularınızı elimden geldiince cevaplayayım jbl ve kıcker olarak 2 markayı kıstasa sokup kıyaslamak istemem ama araçdan beklentiler ve malsemenin ürünün kalitesi manasında jblin alt sınıfları çok kalitesizler kıckerlara göre ses kalitesi şiddeti ikisininde çok farkı ben şahsen jbl markasının gtı serisi hariç hiç bir markasını kullanıp arabama sokmam bu benim tercihimdir.
2. sorun başlangıç düzeyinde 1 çift comp ve 1 woofer olabilir bunlarda giriş sınıfı olarak kıcker dc 650.2
kıcker zx 200.4 kıcker es 154 124 serileri olabilir giriş sınfı için
3. soru sistemin hesi aynı markadan oluşacak diye birşey olamaz asla ama aynı markanın olsa daha ahenkli daha uyumlu tonlu ses çıkar aynı olmasa bile araçdaki bileşenler en azından karakterlerinin bir aynı olması gerekir sert bir metal componente yumuşak bir ses veren woofer takıldımı ses çokda hoş olmas anlatmak istediğim bu
umarım sorularını cevap almışındır

Teşekkür ederim. Güzel bilgiler. söylediğin modelleri bir araştırayım.

Geri