arkadaşlar yardım ... yağın içine bor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Galip Bey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Galip Bey

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkdslar bugun servıse gıttım yağ değişiminde yağın ıcıne bor katıcaz dedıler yakıtta tasarruf ve azda olsa bg alırsın dedıler ama bu dedıklerımızı 300 km sonra faydasını gorurusun dedıler mantık ne anlamadım uygluayan arkdslar varsa konuyu acabılrlemı??

galip kardeş bu konuda çok konu açılmış forumda onlardan yararlanabilirsin. en yakınınıda ben açmıştım. ben sana linkleri vereyim. 300 km değil anca 2000-3000 km sonra tam manasıyla faydasını görürsün. çünkü belli bir zaman sonra tam manasıyla işe yaramaya başlıyor.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=42850

http://www.hepsiburada.com/motor-si...ils.aspx?categoryid=26005&productid=otm092020

http://www.hepsiburada.com/nnt-bor-...ils.aspx?categoryid=26005&productid=otm092090

ve birde bence gir motorsilk ve bor power ın sitelerine bi incele. birde kullanıcı yorumlarını oku. genelde biraz sabreden kişiler güzel sonuçlar aldığını söylüyor. ben de kullandım ancak şu an için az kullandığım için gözle görülür bir fark hissetmedim. 2000-3000 km geçsin yakında tecrübelerimi paylaşırım.

valla arkadaşım eger öyle bişey yapacaksan 444 bor var ondan başkasını koydurma sakın. osmaniyede motor yağ satış işini yapan akrabam var 2-3 markada test yapmışlar en iyisi 444 bor çıkmış.hatta test yaptıkları parçayı gördüm gerçekten aşınma diğer katkı maddelerine karşılık yok denecek kadar az fiyatınada 45 TL demişti bana.ama seçim senin tabi.

Parası önemli değil diyorsan dene. Hem motorsilk kullandım hemde bor power. Hemde bor powerin iyisinden. Yazanlara inandım iyisi olsun dedim. Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirimki kesinlikle bir faydası yok demiyorum çünki tersi fikirlerde var ben hiç bir faydasını görmedim.

bilemiyorum berkay abi bende yorumlara bakarak aldım. 250 yorum okuduysam 200 ü memnun olduğunu söylüyordu. ama ben daha pek bir fark görmedim. bakalım kullanam biraz daha

bilemiyorum berkay abi bende yorumlara bakarak aldım. 250 yorum okuduysam 200 ü memnun olduğunu söylüyordu. ama ben daha pek bir fark görmedim. bakalım kullanam biraz daha
Motorsilki 10.000 km kullandım, bor power 5.000 km oldu, yok bir farkı kesinlikle yok. Bunlara vereceğimiz parayla ya daha kaliteli yağ veya yağı biraz daha sık değiştirsek çok daha faydalı olur inancındayım.

ya şimdi aracın durumuna göre gözlenen farkta değişiyor. benim için motor aşınmasını azaltsın yeter yani. ben öyle çok şey beklemiyorum.ben ürünle ilgisi olmayan bir mühendisin işe yarayıp yaramadığına dair yaptığı bir testi okumuştum. adam çok ilginç 4-5 aşamalı testler uygulamış. garip ama mantıklı geldi bana. sonucunda aşınmayı önlediğini belirtiyordu.bilemem artık

Motorsilki 10.000 km kullandım, bor power 5.000 km oldu, yok bir farkı kesinlikle yok. Bunlara vereceğimiz parayla ya daha kaliteli yağ veya yağı biraz daha sık değiştirsek çok daha faydalı olur inancındayım.

Kesinlikle katılıyorum.Ben de bir faydasını görmedim,motor sesi azalır, bg artar ....vs. Bir sorunum yoktu usta yağı değiştirirken yapalım iyi olur dedi.Sonuç ?????? zamanla olurmu bimiyorum şuan 1000 km civarında oldu katılalı bir numara yok

Farkı, faydasını nasıl görmek, hissetmek istiyorsunuz..? Farktan kastınız ne.?
Bor Power motor aşınmasını azattmak içindir. Bunuda motoru dagıtmadan göremezsiniz.

Geri