Astra 1.4 A.S

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,arabayı alalı 2 hafta oldu 1.4 T A.S.arabayı nasıl kullanırsam daha ekonomik olur ? ş.içi 2000 devir vites geçişli kullandım deneme amaçlı ş.içi kısa mesafeli kullanımda 11 Lt yaktı ama biraz basayım dedim deviri biraz yükselttim yakıt 10.2 ye düştü bi garip durum oldu benmi yanlış hesapladım yoksa turbo 2000 devirde açıldığı için mi oldu ? Bu aracı nasıl daha ekonomik kullanabiliriz?

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 A.S

ilker öztürk link' Alıntı:
Merhaba,arabayı alalı 2 hafta oldu 1.4 T A.S.arabayı nasıl kullanırsam daha ekonomik olur ? ş.içi 2000 devir vites geçişli kullandım deneme amaçlı ş.içi kısa mesafeli kullanımda 11 Lt yaktı ama biraz basayım dedim deviri biraz yükselttim yakıt 10.2 ye düştü bi garip durum oldu benmi yanlış hesapladım yoksa turbo 2000 devirde açıldığı için mi oldu ? Bu aracı nasıl daha ekonomik kullanabiliriz?

Eğer aracı 0 aldıysanız ilk 5000 km deki tüketim değerleri yanıltıcı olabilir, şehir içi trafikte çok fazla bi şansınız yok 9-10L seviyelerinde ortalama tüketiminiz olur. Ama Nispeten boş yada uzun yolda kullanıyorsanız 90-110km hız aralığında yatık tüketimi ortalama 6-7L seviyelerinde olur.

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba  bende A.S kullanıcısıyim bugün samsun gidip geldim  390 km gidiş 4.8 litre ortalama  gelişte 6.1 lt ortalama yakaladım  aracı  düz yolda 100 km hızla 2000 devirde kullandım gayet ekonomik  fakat  rampadan sarıca anlık   tüketim fırlıyor  16.17 lt çıkıyor  deneme amaçlı manuel çekip 6 dan 5 atıyorum anlık tüketim 14.13 lt iniyor  yani  bu aracı devirsiz kullanmak ekonomik  değil özellikle  kamplarda.  Deviri artırmak gerekiyor  pek uzunyol gitmiyorum   yol yaptıkça huyunu suyunu ogrenecez

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. El aldım 2011 , 30.000 de turbo hangi devirde açılıyor ? Uzun yolda 7 Lt yaktı araç 3 kişi bagaj dolu

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. El aldım 2011 , 30.000 de turbo hangi devirde açılıyor ? Uzun yolda 7 Lt yaktı araç 3 kişi bagaj dolu

Turbo 2000 devirden sonra olaya dahil oluyor, ama şehir içinde turbonun devreye girmesi yakıtı pek etkilemiyor açıkcası. Uzun yolda kullanıma bağlı 6-7L leri rahat yakalarsınız, forumda 6L altı ortalama tuturan arkadaşlarımızda olmuştu. Kısacası 1.4T ile şehir içi ortalama 9L gibi, şehir dışıda ortalama 6.5L seviyelerinde tüketiminiz olur.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam hayırlı olsun aracınız, ekran verilerine pek aldanmayın ayrıca yakıt konusunda pek abartılı bisey yok ortada kafanıza takmayın yani, malum kış sartları, bende 1.3 dizel var ama şuanda 5-6 lt yakıyor şehir ici, önceden 1.4 vardı ama ortalama 10 lt yakıyordu zamanla biraz daha inmisti ama pek asagıda beklemeyin sonucta performanslı bir araca biniyorsunuz

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun, birde araba ışıklarda D de beklerken araba hafif sarsıntısı çalışıyor birde aynı durumda motordan kesik kesik vınn vınn diye ses geliyor arkadaş normal bunun motoru böyle çalışıyor dedi var mı bilginiz?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Sağolun, birde araba ışıklarda D de beklerken araba hafif sarsıntısı çalışıyor birde aynı durumda motordan kesik kesik vınn vınn diye ses geliyor arkadaş normal bunun motoru böyle çalışıyor dedi var mı bilginiz?

O kesik kesik gelen ses haar haar gibi bir sese daha yakınsa klima kompresörü arızalı olabilir, bende arızalı çıkmıştı o ses duyulduğunda.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
O kesik kesik gelen ses haar haar gibi bir sese daha yakınsa klima kompresörü arızalı olabilir, bende arızalı çıkmıştı o ses duyulduğunda.
Klima kapalıyken kompresor çalışırmı ki ? Kesik kesik gaz verme sesi gibi motorun önünden geliyor sanki,ama devir sabit