astra 1.4 ne dersiniz.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hakan44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi komşumda astra hb 1.4 gl ac var araç orjinal ve hiç kazası yok. Gayet güzel durumda 2001model 1.4 motorlar nasıl tercih edermisiniz.

2001lerde nasıl acaba arkadaşlar bi aydınlatırsanız sevinirim.

pek tutulmuyor diye biliyorum.fiyatıda önemli tabi ilanlara bakarsanız görürsünüz 2004 model 1.4 ler 2001-2002 1,6 fiyatlarına satılıyor

1.4 astra gl almam. hem motor zayıf hem araba boş

Zaten motorun kasaya zayıf geldigini duymuştum.

Yaaa yok zayıf geldiği falan. Koskoca Opel Mühendisleri bilmiyorlar mı neyin ne kadar zayıf geleceğini. Bende 2006 Model Opel Astra Essential 1.4 var. Hani şu boş dedikleri model. bence tek eksiği sis farları ve jantları. Onun dışında Mp3 çalarına kadar gerekli her bi şeyi var :) Arka camlar elektrikli değil mesela, çok da umrumda. Binen adam arkaya çevirsin kolu. Öndekiler elektrikli zaten. ESP yok. Çok da tınn... 200 km ile viraja girecek değilim ben de. Arka frenler kampanalı. E ön frenler disk zaten. :D Diyorlar ki yokuş yukarı çıkarken yığılıyor. Hiç alakası yok. Ben Şırnak Uludere yollarında gezdim arabamla. Her taraf yokuş dağ tepe aşıyorsun, ayrıca yol demeye bin şahit ister. Millet 3. vitesten yukarı göremedik diyor. Ben 5. vitese taktım o yolda. Bolu'ya gidiyorum devamlı, Otobanda millet yokuş yukarı tırmalarken vızzzt diye geçiyorum.
Arkadaşım demem o ki aracın boş olup olmaması tamamen senin keyfine kalmış Ben daha bugüne kadar " Ulan keşke en full'ünü alsaydım da şu özellik de üzerinde olsaydı" demedim. Ne yol bilgisayarına ihtiyacın var ne de digital klimaya ki zaten opellerde digital klima yok. En azından H modellerde. Ayrıca aracıma çelik jant taktırdıktan sonra aracım uzun yolda 16-17 kuruş arası yakmaya başladı. Bi depo ile 1000 km'yi deviriyorum. Uzun yolda düşük motor çok yakar derler. Alakası yok. 100'ü geçme de tasarruf nasıl olur gör. 1.6 motor olursa şehir içinde çok yakar normalinden. Ha alabiliyorsan ve temiz denk geldiyse 1.6 motor almaya bak. Ama illa da 1.6 diye diretme. Özellikle arada bariz bir fiyat farkı varsa. Ben arabamı alırken 5 milyar fark vardı arada. Ben gerek duymadım. Aracım 90 bg. İlla 1.6. gibi olsun dersem bi chip tuning yaptırır bi de gerekirse simota kutu içi filtre alırım anında aracım olur 115 bg. Zaten 1.6 ' lar 105 bg. Hatta senin dediğin araç 100 bg 1.6 motor olanı. Chip tuning de 400-500 tl arası. Kullanmadan yorum yapanların sözüne inanma. Eğer benim gibi 1.4 astra kullanan varsa onları dinle. Hadi kal sağlıcakla ;)

ben hemen arabamı satıyorum gidip 1,4 benzinli astra h alıcam,ne gerek var dizele.nasıl olsa 1000 km gidiyormuş.

Zaten motorun kasaya zayıf geldigini duymuştum.

beklentiye göre değişir, ama halkımızda küçük motora karşı aşırı bir ön yargı var, bunları duyman normal.benim araç 1.2 neredeyse bisiklet muamelesi görecegiz :)

bir kez şirket aracı olarak denk geldi g kasa 1.4 astra kullanmıştım, çok güzel gidiyordu

Geri