Astra 1.4T Otomatik ' hareket durdugu an titreme ' Acil yardim

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkadaslar.

Bu sorunu aslinda araci ilk aldigim zamandan beri yasiyorum fakat bugun tak etti ..Aracim 1.4 T otomatik 2012 hb . henuz 28 binde . ilk aldigimda 14 bindeydi.

Arac calisiyor , seyir halindesiniz . Duracaksiniz. Frene bastiniz. Vites 'D' pozisyonunda . arac tam durdugu anda  1-2 saniye uzunlugunda garip bir titreme geliyor ve gidiyor. Devir saatinde hicbur kimildama yaratmiyor bu titreme . bu aracin her durdugu anda yasaniyor. Ozellikle trafikteyken cok takiliyroum buna.

Servise bunu gosterdim . normal oldugunu aracin kendini bosa almaya calistigini soylediler. 1.4t otomatik kullanicilari ' ayni seyi yasiyormusunuz .? mrrak ettigim sey bu . eger yasamiyorsaniz problem ne olabilir .?

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4T Otomatik ' hareket durdugu an titreme ' Acil yardim

aynı aracı kullanıyoruz bendede aynı olay oluyordu benzin bitmesine son bir diş kala yapıyordu shelle geçtim düzeldi bu olayı defalarca tecrübe ettim

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
aynı aracı kullanıyoruz bendede aynı olay oluyordu benzin bitmesine son bir diş kala yapıyordu shelle geçtim düzeldi bu olayı defalarca tecrübe ettim

Depo dolu bos hic farketmiyor surekli yasiyorum bunu :/

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende olmuyor böyle bişey

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorunu yaşamadım.  Servise göre sorun değilse benim arabam problemli o zaman. Servis standartlarına da hic anlamadım sorunlu olması için ne gibi birsey yasamalıyız acaba.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uçaktamircisi link' Alıntı:
Meraba arkadaslar.

Bu sorunu aslinda araci ilk aldigim zamandan beri yasiyorum fakat bugun tak etti ..Aracim 1.4 T otomatik 2012 hb . henuz 28 binde . ilk aldigimda 14 bindeydi.

Arac calisiyor , seyir halindesiniz . Duracaksiniz. Frene bastiniz. Vites 'D' pozisyonunda . arac tam durdugu anda  1-2 saniye uzunlugunda garip bir titreme geliyor ve gidiyor. Devir saatinde hicbur kimildama yaratmiyor bu titreme . bu aracin her durdugu anda yasaniyor. Ozellikle trafikteyken cok takiliyroum buna.

Servise bunu gosterdim . normal oldugunu aracin kendini bosa almaya calistigini soylediler. 1.4t otomatik kullanicilari ' ayni seyi yasiyormusunuz .? mrrak ettigim sey bu . eger yasamiyorsaniz problem ne olabilir .?
Sorun active selectte kronik ve bazi araclarda bu kronik olarak var.eski aracim GTC 1.4 active selectte ayni sorun icin opel turkiye ile gorustukten sonra once sanziman yagi degisti fakat duzelme olmadi daha sonra ODak Tarik bey sorunu cozdu. Araclara bu sorunla alakali yeni sanziman yazilimi geldi yaklasik 6-7 ay once. Aracima yeni yazilim yuklendikten ve sanziman yagida degistikten sonra hem vites gecisleri rahatladi hemde bir daha titreme olmadi. Bu arada az kalsin garantiden sanziman bile degisiyordu. Aman diyim sorun tamamen yazilimsal ve opel bu soruna yeni yazilimla halletti. Aracini beklerken N konumuna aldiginizda sorun gidiyorsa isiniz basitce hallolacak

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
Sorun active selectte kronik ve bazi araclarda bu kronik olarak var.eski aracim GTC 1.4 active selectte ayni sorun icin opel turkiye ile gorustukten sonra once sanziman yagi degisti fakat duzelme olmadi daha sonra ODak Tarik bey sorunu cozdu. Araclara bu sorunla alakali yeni sanziman yazilimi geldi yaklasik 6-7 ay once. Aracima yeni yazilim yuklendikten ve sanziman yagida degistikten sonra hem vites gecisleri rahatladi hemde bir daha titreme olmadi. Bu arada az kalsin garantiden sanziman bile degisiyordu. Aman diyim sorun tamamen yazilimsal ve opel bu soruna yeni yazilimla halletti. Aracini beklerken N konumuna aldiginizda sorun gidiyorsa isiniz basitce hallolacak

İste bu cevabi bekliyordum. Gectigimiz temmuz ayinda garantim bitti. Bu islemler icin benden ucret talep edilir mi ? Eger edilirse , garanti suresi icinde bu sikayetle gittigim halde problemim cozulmeden gonderildigim icin herhangi bir hak talep edebilir miyim?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce kullanmış olsam da ilk otm aracım Insignia oldu, onda dediğiniz gibi değil de ışıklarda D de beklerken hafif bir titreşim olurdu sanki araç gitmek için ileri doğru zorluyormuş gibi, km 4000 i geçince hissedilmesi zor bir seviyeye indi, hala N ye alınca bir rahatlama oluyor ama bakalım biraz daha zaman geçsin..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:

Hasan abi çok detay bilgilere sahipsin tebrik ederim, yakıt değişimi çeşitli farklara neden olabiliyor ben de tecrübe ettim, misal bir süredir PO alıyordum son depoyu Lukoil ile doldurdum, araç daha ekonomik sessiz ve daha kolay marş alır oldu, Lukoil i geç öğrendim ama dizelde de benzinlide de başarılı bir firmaymış, Ulaş sağolsun.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gelişmeleri bildirirseniz sevinirim.