astra 2012 dizel sport titreme sorunu

Hayal-et

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar arabamda gün içerisinde hız 40-50km dahi aşırı titreme oluyor 3 hafta oldu bir çözüm bulamadım sanayiden çıkmaz duruma geldim her usta ayrı birşey söylüyor 7 defa sözde jantlar düzeltildi 4 lastik değişti akisler değişti 7 defa rot -balans yapıldı. İşin kötü tarafı aracı usta sürdüğünde titremeler felan yok ani oluyor 50 km hızdan tutun 150 km hıza kadar fark etmiyor bir anda oluyor. ayrıca araba hareket halindeyken sanki ön lastiklerle birşey temas ediyor vurma sesi geliyor arabaya inip binme esnasında, frene basma esnasında aynı ses geliyor gezdiğim tüm ustalar rot-balans tan başka bişey yok diyor arabada ama yapılan işlemlerde olmuyor bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Motor kulaklarına baktılarmı hocam ? Motorun yüküne göre bazen motoru sallayabiliyor. Kulaklardan birisinde kopma veya çatlak varsa söylediğiniz gibi sorunlar yapabilir.

Hayal-et

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hocam onuda kontrol ettirdim ondada sorun yok

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başıma gelmişti ama lastikte tabanda farkedilmeyen bir bombe oluşmuştu. yolda gümledi zaten 150 km sonra ,sizin lastiklerde jantlarda değilse ,aklıma 3 alternatif geiiyor.
1-fren ayarlarınızda bir sıkıntı olabilirmi ara ara sürtmeden dolayı abs yi yarım devreye alıyor gibi bişey yapıyor olabilir.
2-baskı balatada bir kayma vb varsa dönüş hızına göre sallama yapıyor olablir,
3-krank bilyalarında veya kendisinde bir sıkıntı olabilir.dönüş hızına göre motorda oluşan titreme aracı etkiliyor olabilir.

Hayal-et

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi olabilir ilker hocam baskı-balata 4 ay önce yenilettim. Aşırı tiremede devirde oynamalar oluyor arabada o an sanki güç kaybediyor bişey arabayı tutup titretiyor ama arabayı o şekilde boşa aldığımda gaza bastığımda devir ve gaz yemede sorun yok tekrar vitese attığımda gaza basmadığımda hafif tireme oluyor bastığımda tekrar titreme devam ediyor fren ayarlarınada baktırayım bir yarın ne çıkacak