Astra almak istiyorum yardım

ucandosbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Biraz başınızı şişireceğim ama inanın etrafımda danışabileceğim kimsem yok. Arabadan da çok anlamıyorum. Size danışmak en doğru şey gibi geldi bana. Ben astra easytronic almak istiyorum. Bugün bir araca baktım ve içime sinmeyen birkaç şey var. Bunları size danışmak istedim. Araç 2005 model elegance (sanırım. 8 airbag falan var dedi ama alırken ruhsatan kontrol edeceğim modeli).

İlk olarak sadece sol kapı değişmiş ve 1500tl hasar kaydı var dedi (içime sinerse mesaj atıp öğreneceğim bunu)

İçime sinmeyen şeyler ise şöyle; arabanın öndeki opel amblemi düşmüş. Amblemin takılı olduğu ızgaranın alt tarafı tutmuyor. Lambur lumbur oynuyor. Kaputunda ucunda iki tane minik göçük var. Sol ön farında altından fitil gibi bir şey görünüyor. Galerici kesinlikle değişen yok ön tarafta dedi. Değişmediğinin ben de farkına vardım maalesef. Acaba büyük bir kazası olabilir mi? Airbagler açılmışta sonra göğüs kaplanmış falan olabilir diye korkuyorum. Ekspertizde bu anlaşılır mı?

İkincisi; kaputta ve sol ön kapıda taş sıçramış gibi epeyce yuvarlak boya döküntüsü var. Bu parçalar zaten boyalıymış. Alıp tekrar boyatsam 300'e falan diyorum. Akıllıca bir iş mi?

Son olarak anahtar takılı değilken gösterge panelinde kırmızı bir ışık yanıyordu. Kapı açık falan sanırım. Aklıma takılan ise ids+ diye turuncu bir ışığın yanıyor olmasıydı. Arabayı çalışırınca bu ışık sönerse problem var mıdır? Yani kontak kapalıyken yanması normal mi bunun?

Başka da bir sıkıntı yoktu araçta. 136bin km'de. 24000 bin lira istiyor araca. Benim bütçem de 25000 lira civarında.İstediğin yerde ekspertiz yapabiliriz diyor. Şanzıman ve motora'da kefilim diyor. Ekspertizde bu anlaşılır sanırım. İlginiz ve yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

25 bin bütçeniz varsa 24 bini bu araca vermeyin..daha temiz en azından bakımlı arac bulabilirsiniz.

Bana araba çok yorgun gibi geldi, detay fotoğraf olmamasına rağmen.
Ben olsam galeriyi tercih etmezdim.
Bence risk almaya değmez, biniciden araba almaya bakın bütçenizi biraz daha genişletip temiz birşey alın.

Hocam bunlar gözardı edilebilecek hatalar değil ne yazık ki. 25bin lira verecekseniz kuruşuna kadar hak edecek arabaya vermelisiniz. Ben şahsen değişen kapıya karşı önyargılı değilim çünkü darbeli kapı ayar tutmakta zorlanıyor, ancak ileride satma durumunuz olursa zorlanırsınız ve açıklamakda güçlük çekersiniz, malum önyargılar...

Vectra C1 Elegance önersem size? 2003-2004 modellerini 26-27bin lira gibi fiyatlarla açılmış ilanlarla bulabilirsiniz, pazarlık payıyla limitiniz olan 25bin liraya uydurabilirsiniz. Bu aralar vectra piyasası fazlasıyla hızlı, takip ettiğim arabaların ilanları teker teker kapanıyor. Sahibinden.com şuan çökük olduğundan örnek linki sonra atacağım, saygılar.

24 o arabaya çok,dışı o kadar hırpalandıysa motoru düşünürüm acaba motora nasıl bakmışlar diye? Ben olsam o fiyatı o araca vermezdim ;) Ayrıca gene 2005 tertemiz enjoylar var,elegance larda vardır o fiyata,acele etmeyip iyice araştırın derim,bu tür araçları alıpta opelden nefret eden bir çok üyemiz var ;)

fotograflarda sol kapı bariz belli oluyor yahu

Ben olsam bu aracı almazdım. Biraz beklemek de fayda var. Uygun bir araç elbette düşecektir. Bazen 2 ay beklenir ama sonunda içinize sinen bir araç alırsınız. Acele getirmeyin bence...

Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun. Bugün ne olur ne olmaz aracı Hakan Bey'e götürdüm. Servisteki ustalara maşallah diyorum. Tak tak araçta ne var ne yok 5 dakikada saydı. Sadece bakarak ve araca dokunarak computest raporunun aynısını söyledi. Motor ustası ise easytronic araçta 2 dakikalık bir tur ile şanzımanından baskı balatasına kadar ne varsa söyledi. Hakan Bey ise sabırla genel bir durum özeti yaptı. Nitekim araçtan tamamen vazgeçtim. Hakan Bey'in bilgisini göz önüne alarak ufak boyalarla halledilecebilecek bir şeydir belki diye şansımı denemek istedim sadece. Kendisine tekrar çok ama çok teşekkür ediyorum. Nasip olur da bir astra bulabilirsem asla farklı bir servise gitmem.

Geri