Astra f ilk çalıştırma yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan acme
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

acme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model 150.000 km de benzinli astra f 1.6 gl almayı dusunuyorum. Arabadan cok iyi anlamam motor ustasi degilim ama yedigim kaziklarin bileskesinden olusan biraz tecrubem var. Araca kendim bakmaya gittim. Araci ilk calistirmada kontaga basar basmaz arac 2000 devirde calisiyor ve arac soguk bile olsa fan calisiyor. 5-10 sn sonra fan kapatiyo devir saati normale dusuyor. Arac sahibine sordugumda 2 senedir araci aldigindan beri boyle oldugunu sikinti yasamadigin soyledi. Bana Normal gelmedi. Neden yapar, alsak basimiza iş-cok masraf acarmi acaba bilgisi olan varmi? Birde bu kasa ecotec motorlu olanlarin yag yaktigindan bahsettiler tecrubeli kullanici ustalarim beni aydinlatirsa sevinim.

acme gönderdi

Kafadan artı bir sorunlu araca şahsen ben para vermem. Aracı alır almaz sorunları ile boğuşmanın bana göre pek mantı yok. Yağ yakma konusuna geldiğimizde opel araçlar da yağ yakmayan var mı? oda tartışılır...

1998 model 150.000 km de benzinli astra f 1.6 gl almayı dusunuyorum. Arabadan cok iyi anlamam motor ustasi degilim ama yedigim kaziklarin bileskesinden olusan biraz tecrubem var. Araca kendim bakmaya gittim. Araci ilk calistirmada kontaga basar basmaz arac 2000 devirde calisiyor ve arac soguk bile olsa fan calisiyor. 5-10 sn sonra fan kapatiyo devir saati normale dusuyor. Arac sahibine sordugumda 2 senedir araci aldigindan beri boyle oldugunu sikinti yasamadigin soyledi. Bana Normal gelmedi. Neden yapar, alsak basimiza iş-cok masraf acarmi acaba bilgisi olan varmi? Birde bu kasa ecotec motorlu olanlarin yag yaktigindan bahsettiler tecrubeli kullanici ustalarim beni aydinlatirsa sevinim.

acme gönderdi

arabanın bakımlı olup olmadığı, arabanın nasıl kullanıldığı ve arabayı kaça aldığınız önemli. bende 97 si var 1.6 16V soğuk havalarda 1500 devirde çalışıp ısındıktan sonra normal 900 dveri düşüyor. yağ yakmasını bilmem ama.. arabamın kontağını büyük bir zevkle çeviriyorum. o ecotek motorun sessizliği, az yakması, arıza çıkarmaması benim için çok önemli. "bana göre" Türkiye de fiyatına ve alacak kişinin bütçesine göre binilebilecek en iyi araba (tabi bakımlıysa).
eğer klimasız ise alma derim.

motor sıcaklık sensorunda sorun var gibi fanın soğuk motorda devreye girmesi

Arabayı daha almadım ve ikinci araba olarak dusunuyorum. Ve klimalı. En son 12.000 tl ye dustu fiyat olarak.

acme gönderdi

duyduğunuz sesin fan olduğundan emin misiniz? benim arabada da ilk çalıştırmada 20-30 saniye fan çalışıyormuş gibi bir ses çıkıyor fakat motor ısınınca kesiliyor. fan olup olmadığından emin olun. 1 yıldır hiç bir sorun yok bende.

Bende de var o ses, ve kesinlikle fandan gelmiyor. Sol önden geliyor, motorun ısınması için bir sistem var. Soğuk havalarda ilk çalıştırmada motoru yüksek devirde çalıştırıyor. Eğer o sesin sıkıntımı normal mi olduğunu anlamak isterseniz ustanıza gösterin.

Bende de var o ses, ve kesinlikle fandan gelmiyor. Sol önden geliyor, motorun ısınması için bir sistem var. Soğuk havalarda ilk çalıştırmada motoru yüksek devirde çalıştırıyor. Eğer o sesin sıkıntımı normal mi olduğunu anlamak isterseniz ustanıza gösterin.
Hehehe demek araçta sorun yok,zaten ilk çalışmada yüksek devir normal,fan dediği senin dediğin sekonder pompası. Arkadaş fan deyince aklıma müşür geldi,gerçekten fan değilde sekonder ise sorun yok :dil:

Hehehe demek araçta sorun yok,zaten ilk çalışmada yüksek devir normal,fan dediği senin dediğin sekonder pompası. Arkadaş fan deyince aklıma müşür geldi,gerçekten fan değilde sekonder ise sorun yok :dil:

Bu sekonder nedir? Bize tam olarak açıklayabilir misiniz?

eğer fan çalışıyor ve belli bir süre sonra duruyorsa ısı sensörü arızası vardır ve ısıyı tam anlamında ölçemediği için veya motor ısısının yükselişinin tam ölçülmemesinden dolayı arıza lambasınında yanması gerekli. kış aylarında devir saatinin 1500 lerde çalışması gerekli max.

Geri