Astra f ilk çalıştırma yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan acme
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu sekonder nedir? Bize tam olarak açıklayabilir misiniz?
Ümit Kardeşim,sekundärpumpe Türkçe deyimizle sekonder pompaso motor ilk çalışmada zengin çalıştığından egsoz emisyonu hava kirliliğine sebep olacağından manifolt üzeri ekstra valf kontrollü kat öncesi hava vererek (burda kat daha verimli hale gelmediği için) katalizöre co ve hc yakılırak (oksidasyon) yaptırılarak CO2 ye çevirmesinde yardımcı oluyor,bu şekilde kat daha çabuk ısınıyor ve zaten bir dakika sonra kat ısınınca sorun bittiğinden devre dışı kalıyor

Fan çalışıyor sanıyorum

Bende de var o ses, ve kesinlikle fandan gelmiyor. Sol önden geliyor, motorun ısınması için bir sistem var. Soğuk havalarda ilk çalıştırmada motoru yüksek devirde çalıştırıyor. Eğer o sesin sıkıntımı normal mi olduğunu anlamak isterseniz ustanıza gösterin.
Bende de aynı sorun var fan çalışıyor sanıyorum, dediğiniz gibi motor ısındıktan sonra fan duruyor.Öyle ise sıkıntı yok diyorum.

ne kadar soğuk olsa da ilk marşta 2 bin devir yüksek bi devir. fiyat olarak en son 12 bine düştü demişsiniz eğer araba gerçekten sorunsuzsa çok iyi bir rakam. çünkü şu anda o fiyatları hatta daha fazlasını 1.4 donanımsız modellerine istiyorlar.

Pardon tarihe hiç dikkat etmemişim.

Geri