Astra F Kullanıcıları Buraya

F ciler günaydın. Bu bizim ihtiyar delikanlıların kapı fitillerini değiştireniniz varmı? bunu kendimiz söküp takabilirmiyiz? bu konuyu paylaşalım biraz aramızda. bilen varsa nerden söküp takıcaz hatta mümkünse resimli yardım etsin.
bende bu dertten müzdaribim resim olsun fitil olsun bulursan banada haber ver

f ci arkadaşlarım bu X16XEL motorlar neden ilk çalıştırmada sanki jikle açıkmış gibi yüksek devirde çalışıyo bilen varmı kışın neysede yazında böyle bendeki???

kışın daha fazla yazınsa daha az olması lazım o ilk gaz veriş kısmı
motor sıcakken de aynısı oluyosa sorun olabilir

Ankarada şaşmazda opel parçacım var onunla konuştum. yan sanayi fitilleri (kalitelisiymiş) kapı başına 40 TL dedi. işçiliğini kaportacılar yapar ama ne kadara onu bilmiyorum.

Şu turnike lastiği olayı mantıklı ama nasıl söküldüğümü bilmiyorum söksem halledecem;)

motor sıcakken yapmıyo soğuk motoru ilk çalıştırmada yapıyo ama tam aksine çok soğuk havalarda çabuk çok sıcak havalarda geç kapatıyo

Ankarada şaşmazda opel parçacım var onunla konuştum. yan sanayi fitilleri (kalitelisiymiş) kapı başına 40 TL dedi. işçiliğini kaportacılar yapar ama ne kadara onu bilmiyorum.

Şu turnike lastiği olayı mantıklı ama nasıl söküldüğümü bilmiyorum söksem halledecem;)
bana parçacının numarasını pm den atabilirmisin??? bu arada turnike lastiği uyguladım ben ama hiç deneme bence hem faydası olmuyo boşa turnike lastiğine para veriyosun hemde yaparken fitilleri yırtabilirsin

seninki kadar yakmaz :rolleyes: yakamaz hatta :D

geçen otobana hazır çıkmıken motoru bi yoklayayım dedim :) hala performansı yerindeymiş

ama ses 120 de bile uğulduyor içerde, rahatsız oldum.

Yakamaz daha doğru abi.. sürekli 5000 devirde bile kullansan 26 litre görmez..kıymetini bilin valla şu arabaların..2500 devir max kullandığınızda kokluyo resmen f kasa benzini..benim şimdiki arabada 2500 devirde ortalama yakıt 18 litre /100 km..

Yakamaz daha doğru abi.. sürekli 5000 devirde bile kullansan 26 litre görmez..kıymetini bilin valla şu arabaların..2500 devir max kullandığınızda kokluyo resmen f kasa benzini..benim şimdiki arabada 2500 devirde ortalama yakıt 18 litre /100 km..
amma dert yandın yaw :)
havalar düzelince bekliyorum 100 kağıda buraya gelir gider mi o? :P

seninki kadar yakmaz :rolleyes: yakamaz hatta :D

geçen otobana hazır çıkmıken motoru bi yoklayayım dedim :) hala performansı yerindeymiş

ama ses 120 de bile uğulduyor içerde, rahatsız oldum.

Arada yoklamak iyidir Hakan abi motoru performansa daima hazır tutmak lazım sağırlaşmasın :) :D Zaten sıksak bile ne kadar yakacakki eti belli budu belli :D :D :D

Geri