Astra F Kullanıcıları Buraya

bende burdayım
arkadaşlar ön amortisörlere 390 fiyat çekti servis rot başı fln filanda değişmeli toplam 700 demişler %25 indirimle 525 yapıyo ama oda çok geldi bana sizce bu fiyat normal mi önümüzdeki ay değişckler büyük ihtimalle

burdakilerle idare edelim ozman :D
ya bugün bişey farkettim bizim doblonun yağını fazladan 12,000km kullanmışız :D araba 40,000 bakımına gitmişti sonra 50,000 de yağ değişicekti bugüm km ye bi baktım 62,000 :D hem 60,000 bakımını kaçırmışız hemde 22,000km dir aynı yağı kullanıyoruz. sonra yağ çubuğunu bi çektim bezle sildim kup kuru soktum çıkardım bidaha sildim bi damla siyah bi madde vardı :D hemen servsten randevu aldım bakım için birde servise gidene kadar biraz yağ ekledim umarım başımıza iş açmaz yeni nesil dizeller biraz hassas oluyor ama bakalım :(
Yağ eksilmiş mi alican?aslında motora zararı olan bir durum bu malesef.hem yağın azalması hem de 22000 km dir aynı yağın kullanımı.ama muhtemelen bir şey olmamıştır diye düşünüyorum.serviste belli olur zaten.bundan sonra da yağ seviyesini ara sıra kontrol et.yağ eksiltme yapmıyıorsa motorda sorun yok demektir:good:

bende burdayım
arkadaşlar ön amortisörlere 390 fiyat çekti servis rot başı fln filanda değişmeli toplam 700 demişler %25 indirimle 525 yapıyo ama oda çok geldi bana sizce bu fiyat normal mi önümüzdeki ay değişckler büyük ihtimalle
Fiyat çok fazla geldi bana hemşerim:(2 ay önce İStanbuldan sordurmuştum telefonla.4 tanesini 250 ye takarız demişlerdi delphi marka yağlı amortisör.sen biraz piyasadan araştır bence.yetkili servise gidip zarara uğrama

Önder servis dediğin yetkili servismi?Eğer değilse parçaların fiyatlarını intten bak ve karşılaştır..Sonra piyasaya bak ondan sonra yaptır bana kalırsa...

Sercan bende taktırmayı düşünüyorumm alarm ..Banada aslında fiyat,kullanım kolaylığı ve işe yararlığı hakkında bilgiler lazımm..Eğer ögrenirsen ve taktırısan burda paylaşırsan sevinirim....Bende eski üzerindeki alarm serpi star diye bir markaydıı..Sölenene göre Kalite İtalyan malı bişeymiş.. Nerden nem kaptıysa oksitlenme yapmışş..Temizlerken devredeki transistörler elimde kaldıı..Şimdi banada yeni alarm lazımm

Yağ eksilmiş mi alican?aslında motora zararı olan bir durum bu malesef.hem yağın azalması hem de 22000 km dir aynı yağın kullanımı.ama muhtemelen bir şey olmamıştır diye düşünüyorum.serviste belli olur zaten.bundan sonra da yağ seviyesini ara sıra kontrol et.yağ eksiltme yapmıyıorsa motorda sorun yok demektir:good:

normalde kontrol ederim biz bu arabayı iş için kullanıyoruz babamda uzun süredir işe gitmiyordu o yüzden araba bizde değildi normalde bakılması lazım ama ihmalkarlık. mesela astrada böyle bişey olması imkansız :D doblo belki 6 aydır yıkanmıyodur mesela araba bizim olduğu halde. ama astra bi hafta yıkanmazsa içim rahat etmio :) sanırım durumu şu şekilde özetlesek daha doğru olur "İçimdeki opel aşkı bambaşkaaaa :) ":kop: tabi opel aşkı yüzünden dobloyu biraz ihmal etmişim ama olsun :D

bende burdayım

Çok demişler abi... Şu adreslerden fiyatları görebilirsin...

http://www.opelparcaci.com/main/products.asp?cat_ID=30&sub_cat_ID=95

http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&kat1sel=6&pk_id=59&k_id=201

http://www.otoyedekparca.com/Markalar.php?&marka_id=57&pid=3

bende burdayım

fiyat çok yüksek bence;ön amortisör çift olarak 150 civarında ,takozlarda değişse 60 da onlar tutar yaklaşık; rotillerde 40 falan tutsa 250 parça parası + işçilik+rot ayarı gerekebilir; toplamda 300-350 ytl rotiller takozlar amortisörler ve rot ayarı tutar sadece amortisör için 200 den fazla tutmamalı bence...

Geri