>> Astra G Aku Ve Amperaj Tavsiyesi Lutfen >>>

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Slm arkadaşlar
Araç Astra 1.6V HB Clasic.
Üzerinde 60AH Tudor Akü var.

2501.jpg

Ama 2 gündür marş basmakta zorlanıyor. Akü ışığına bakıyorum yeşil yanıyor. Ama bu sabah gittim alarmı bile açmadı akü gitmiş. Teyp Code filan uçmuş.
Bagajda 2 tane 12V 7.5AH UPS aküsü vardı olnarı paralel baglayıp çalıştırdım aracı. Kapakları açıp su seviyelerine baktım normal.

nokian80230nh4.jpg

Yeni akü alacağım ama Merak etiğim Astra G lerin orjinal aküleri Kaç Amper lik.?

Klima filanda var ona göre almışken 72AH alayım diyorum ama yüksek alıp şarj dinamosunu filanda fazla zorlamak istemiyorum. 60AH iyimi yoksa

Marka ve Amp. tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.

Son düzenleme:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CEngiz abi bişey diyeceğim belki kızcaksın ama akünün üzerindeki ışığı dikkate alma insanı çok yanıltıyor... sanırım akü deforme olmuş kaç yıllık akü kaç defa şarj a bağladınız... yeni akü alırsanız MUTLU yada İNCİ akü alın derim ama yinede siz bilirsiniz.. 72 Amperaj akü yeter 60 lıkda yeter o araca şarj dinamasonu bozmaz çünkü konjektör REgülatör var ... Çok yüksek amperli akü takıldığı zaman ancak marş motorunu çok yüksek devirde çevirerek çabuk ısıtır marş motorunu o olur yani...saygılar...

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mutlunun 66 ah opellere özel bi aküsü var fiyatı 136 ytl. ben 75 kulanıyoum. asrta g ler için birebir 66 ah....

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ÖzKan kardeş o an elinde ölçü aleti, ampermetre vs olamyınca ister istemez akünün üzerindeki işıgı dikkate alman gerekiyor. Acaba şarj mı etmiyor dedim ama aracı biraz çalıştırıp kapatınca marjş direkt basıyor. şarj ediyor akü bekleyince gidiyor.
Şarja baglamadım hiç. Aracı alalı fazla olmadı benden önceki nezaman değiştirmiş bilemiyorum.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi siz her ihtimale karşı değiştirin derim ben malum yolda bırakır felan Allah korusun da... isterseniz normal bir elektirikçide voltudu amperini ölçtürün kontrol ettirin gerekirse şarj ettirin elektirikçi usta size ne yapılması gerektiğini söyler ... ayrıca akü sularını kontrol edin bide elektrolit azalmış olabilir ve sonucunda içinde bulunan mikaları dökebilir..saygılar...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiki yeni aküler garantili 2 yıl olması lazım en azından İnci ile Mutlu aküler garantili 2 yıl diye biliyorum... Mutlu yada İnci den şaşmayın deriM...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ben ölçerim voltajını felan. değişimini de ben yaparım. Sadece sabah yanımda ölçü aleti yoktu.
Olmadı akşam şarja baglıyacagım sabaha kadar kalsın bi bakim ne olacak.
Benim merakım opellerin üzerinde gelen fabrikanın taktığı orjinal aküsü kaç AH.
Herkes mutlu demiş bende MUTLU almayı düşünüyodum
60AH
66Ah
72Ah
Fiyat bilğisi olan varmı.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar
Araç Astra 1.6V HB Clasic.
Üzerinde 60AH Tudor Akü var.

2501.jpg

Ama 2 gündür marş basmakta zorlanıyor. Akü ışığına bakıyorum yeşil yanıyor. Ama bu sabah gittim alarmı bile açmadı akü gitmiş. Teyp Code filan uçmuş.
Bagajda 2 tane 12V 7.5AH UPS aküsü vardı olnarı paralel baglayıp çalıştırdım aracı. Kapakları açıp su seviyelerine baktım normal.

Yeni akü alacağım ama Merak etiğim Astra G lerin orjinal aküleri Kaç Amper lik.?

Klima filanda var ona göre almışken 72AH alayım diyorum ama yüksek alıp şarj dinamosunu filanda fazla zorlamak istemiyorum. 60AH iyimi yoksa

Marka ve Amp. tavsiyelerinizi alabilirmiyim lütfen.

Senin arabada zaten 100A şarj dinamosu var 72 A akü takabilirsin.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CEngiz abi bişey diyeceğim belki kızcaksın ama akünün üzerindeki ışığı dikkate alma insanı çok yanıltıyor... sanırım akü deforme olmuş kaç yıllık akü kaç defa şarj a bağladınız... yeni akü alırsanız MUTLU yada İNCİ akü alın derim ama yinede siz bilirsiniz.. 72 Amperaj akü yeter 60 lıkda yeter o araca şarj dinamasonu bozmaz çünkü konjektör REgülatör var ... Çok yüksek amperli akü takıldığı zaman ancak marş motorunu çok yüksek devirde çevirerek çabuk ısıtır marş motorunu o olur yani...saygılar...

Özkan şarj dinamosuna bişey olmaz. O arabada 100A şarj dinamosu olması lazım 80A aküde takılsa o dinamo yeter.