Astra G aracım benzinde çalışmıyor :(

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 Model 1.6 astra G aracım var, Atiker sıralı sistem lpg takılı. Geçen hafta üst kapak contası değişti. O güne kadar bir sorun yoktu. Ancak şu an araç ilk çalıştırmada her zaman yapmamakla birlikte ilk çalıştırmada motora benzin gelmiyormuş gibi stop ediyor:confused:.

Üst kapak contasını değiştirmemle bir alakası var mı bilmiyorum ama sorun ondan sonra başladı. Benzin pompasına baktırdım sorun yok, gaz kelebeği temizdi bi daha temizlettim, gaz kelebeğinin altındaki contayı da yenilettim hatta, ama sorun devam ediyor. Araçta sıralı sistem olduğu için ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor bildiğiniz gibi. Genelde çalışmasına rağmen bazen ne yaparsam yapayım araç çalışmıyor. Ama gaz göstergesi üzerindeki B/G düğmesine basılı tutarak çalıştırırsam çalışıyor. (Yani gazda çok rahat çalışıyor.) Bu arada bu sorunu sadece çalıştırma esnasında yapıyor. Benzinde yada gazda yolda giderken hiç bir sorun yok.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazsın aracımdan çok memnundum, 1 hafta içinde soğudum valla...:mad:

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bu bir cok kişinin bende dahil olmak uzere opelden sogutan bir olay aracın bı yerını yaptırıyoruz bı yerı sorun yapıyor benım basımdakı de bogaz kelebegı temızlıgınden sonra aracın zor çalısması marş süresi uzaması bunun sebebı bence motor parcalarının ya yanlıs ya özensiz yada sorunlu takılmasıyla alakalı
arac ilk calıstormada boguluyor gibi zor calısıyor
insallah sorunun duzelır
ustalar bende ısı sensoru,egzoz sitemi,benzin pompası fıltresı, yagı tuzu dediler ama hıc bırı değilmiş yaptıgım masrafla kala kaldım bize yardım edın

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benzin pompası olabilir, sıcaklık sensörü olabilir.