► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

mhf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.2005 model Opel Astra classic 1.4 twinport aracıma Cruise kontrol sistemi takmak istiyorum.Fakat twinportlara Cruise kontrol sistemini takmada bazı sorunların olduğu belirtilmiş.Bu formda belirtilen tüm yazılanları okudum.Elektronik bilgim iyi olduğundan yapılması gerekenler bana göre kolay olacak.Twinportlarda Cruise sistemi aktif etme sorunu çözülürse tabi.Arkadaşlar twinportlara Cruise sistemi taktıran veya takan birisi varsa lütfen açıklayıcı bir bilgi versin.Özellikle Cengiz bey deneyimleri ve sistem bilgisinden dolayı bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Slm arkadaşlar.2005 model Opel Astra classic 1.4 twinport aracıma Cruise kontrol sistemi takmak istiyorum.Fakat twinportlara Cruise kontrol sistemini takmada bazı sorunların olduğu belirtilmiş.Bu formda belirtilen tüm yazılanları okudum.Elektronik bilgim iyi olduğundan yapılması gerekenler bana göre kolay olacak.Twinportlarda Cruise sistemi aktif etme sorunu çözülürse tabi.Arkadaşlar twinportlara Cruise sistemi taktıran veya takan birisi varsa lütfen açıklayıcı bir bilgi versin.Özellikle Cengiz bey deneyimleri ve sistem bilgisinden dolayı bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

1.4 Twinportta beyin kodlanıyor. ama servis şemaları dahil ECU dan çıkış ucu bulamadık. bulabilen varsa açıklasın.

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ankara da ethem bey dısında yardım edebilecek biri varmı onun pek vakti yokmuş.bilgi verirseniz ya da ankara'daki arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim ilginiz için sağolun.

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.Ethem bey den bende yardım istedim hız kontrolü kablo döşemesi için ve bir tek 61 nolu kablo için 2001 astra g elegance vetra b özelliği taşıdığı için bana vediği cevap siteyi incele sorunu cevabı var demek oldu.siteyi 5 aydır okuyorum bu konu ile ilgili zaten elektronikçiyim ve sadece vectra b hız kontrol şemasındaki 61 nolu ucun sigortaya girip çıktıktan sonra MT VE AT olarak ayrılmış.bu dağılımın nereleri olduğunu bilen varsa yardımını bekliyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
slm arkadaşlar.Ethem bey den bende yardım istedim hız kontrolü kablo döşemesi için ve bir tek 61 nolu kablo için 2001 astra g elegance vetra b özelliği taşıdığı için bana vediği cevap siteyi incele sorunu cevabı var demek oldu.siteyi 5 aydır okuyorum bu konu ile ilgili zaten elektronikçiyim ve sadece vectra b hız kontrol şemasındaki 61 nolu ucun sigortaya girip çıktıktan sonra MT VE AT olarak ayrılmış.bu dağılımın nereleri olduğunu bilen varsa yardımını bekliyorum.

Konuda baştan sona resim ve şemalarla hepsinin anlatımı var.
Vectra B şeması aşağıda. Anlatımlarda 61 numaranın debryaj müşürüne bağlandığı yazıyor zaten. Şemada siğorta vs yok o nerden çıkttı.? 61 nolu uç altaki şemada nereden siğortaya girip çıkıyor anlamadım.?
MT ve AT yi bilmeyecek bişey yokki hiç bakmadan söylüyorum. Manuel transmisyon ve automatic transmisyon. Bunlar opsiyon bağlantı bilğisi.MT ise böyle AT ise böyle bağla diyor.

vectrab.jpg

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
bilgi için teşekkürler.vectra b bağlantısını bilmediğim için sordum bu soruyu sizlere birde F38 10A bağlantı ucu B ye gidiyor.F38 10A ucunda (15) yazıyor bu nedemek peki.sorularımı yanlış anlamanızı istemiyorum.sadece 4 gündür uğraşıyorum araç için derdim karşımda ki arkadaşıma mahçup olmamak sadece ve birde kendi aracımı yapıpta onunkini yapamam gücüme gidiyor.kısaca yapmam gereken yazılanlar gibi mi?yani 61 Nolu uç direkt debriyaj switch ine , F38 10A ucu b ye ve debriyaj switch inin diğer ucuna doğrudur dimi bu yazdığım.bilgilendiriseniz sevinirim tekrar.ethem bey amacım sizi kızdırmak değildi başta dediğim gibi eğer böyle bir durum var ise siz ve cengiz bey kusuruma bakmayın sakın

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
bilgi için teşekkürler.vectra b bağlantısını bilmediğim için sordum bu soruyu sizlere birde F38 10A bağlantı ucu B ye gidiyor.F38 10A ucunda (15) yazıyor bu nedemek peki.sorularımı yanlış anlamanızı istemiyorum.sadece 4 gündür uğraşıyorum araç için derdim karşımda ki arkadaşıma mahçup olmamak sadece ve birde kendi aracımı yapıpta onunkini yapamam gücüme gidiyor.kısaca yapmam gereken yazılanlar gibi mi?yani 61 Nolu uç direkt debriyaj switch ine , F38 10A ucu b ye ve debriyaj switch inin diğer ucuna doğrudur dimi bu yazdığım.bilgilendiriseniz sevinirim tekrar.ethem bey amacım sizi kızdırmak değildi başta dediğim gibi eğer böyle bir durum var ise siz ve cengiz bey kusuruma bakmayın sakın

Kimsenin kızdığını sanmıyorum. Türk insanı genelde okuyarak değilde sorarak ögrenmeyi seviyor.:D Bazen okadar anlatıldığı halde aynı sorular geliyoki bunalabiliyo insan, üzerine alınma. yanlış anlaşıldıysak sen kusura bakma Evet o şekilde. 61 Nolu uç direkt debriyaj switch ine , F38 10A ucu b ye ve debriyaj switch inin diğer ucuna doğrudur. Kolaygelsin

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
çok sağolun umarım arkadaşımı da cruise control sahibi yaparım.sevinçli haberi sizlerle paylaşmak üzere

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şikayet etmek yerine konuyu okuyup araştırırsanız cevabını bulursunuz . kısa yoldan soru cevap şeklinde mesajlar geliyor.öğrenmek istediğiniz bilgiyide özelden mesaj yerine ilgili konuya soru olarak yazmak en doğrusu. ben şahsen kızmam, bu işi yapıcak arkadaşlar öncelikle cengizin ve benim burda paylaşımlarımızı okuyup sonra mesaj atmaları daha iyi olur. bizler bu projeleri hoby olarak yapıyoruz ve paylaşıyoruz. o yüzden lütfen iyi niyetimiz suistimal edilmesin.... bizlerde bu projeleri ezbere yapmadık araştırdık ,inceledik ve sonra yaptık. o yüzden acele etmeden konuları baştan okuyarak hareket ederseniz kimse sizi geri çevirmez ... kolay gelsin..

Son düzenleme:

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Sağolun .anladığımı yazıyorum sizden gelen mesajlar sonun da astra x120 soketi olmayan z tipi araçlar vectra b şemasına göre döşenecek.x120 soketli z tipi astralar da kendi astra g şemasına göre dönecek sadece dikkat edilmesi gereken tek nokta iki şema arasında ki 29 ve 44 nolu pinler.vectra b 29 d ve 44 c bağlantılı .astra g de ise
29 c ve 44 d şeklinde bağlanıyor.umarım doğrudur.