► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
ethem bey size ve cengiz bey sizede teşekkürü bir borç bilirim .yaptım oldu sayenizde.

mhf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.2005 model Opel Astra classic 1.4 twinport aracıma Cruise kontrol sistemi takmak istiyorum.Fakat twinportlara Cruise kontrol sistemini takmada bazı sorunların olduğu belirtilmiş.Bu formda belirtilen tüm yazılanları okudum.Elektronik bilgim iyi olduğundan yapılması gerekenler bana göre kolay olacak.Twinportlarda Cruise sistemi aktif etme sorunu çözülürse tabi.Arkadaşlar twinportlara Cruise sistemi taktıran veya takan birisi varsa lütfen açıklayıcı bir bilgi versin.Özellikle Cengiz bey deneyimleri ve sistem bilgisinden dolayı bu konuda yardımcı olursa sevinirim.
Dün bir arkadaşımın aracılığı ile Bursa'da bir opel servisinin sorumlusu ile görüştüm.Twinportlara Cruise sistemi takıp takamayacaklarını sordum.Yeni kasalara takabileceklerini fakat eski kasalara takmadıklarını söyledi.Bende ecu veya X120 deki cruise pinlerini söyleyebilirmisiniz dedim.Servise gelirsem bilgisayardan şemaya bakabileceğini söyledi.İlk fırsatta servise gideceğim.Sorun çıkmazda öğrenebilirsem sizlerle paylaşıp yardımlarınızla twinportuma Cruise sistemi takacağım.Ayrıca çift tıklama ile otomatik cam kaldırma sistemini başarıyla taktım.İlgili bölümde montaj resimlerini yükleyeceğim.

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun .anladığımı yazıyorum sizden gelen mesajlar sonun da astra x120 soketi olmayan z tipi araçlar vectra b şemasına göre döşenecek.x120 soketli z tipi astralar da kendi astra g şemasına göre dönecek sadece dikkat edilmesi gereken tek nokta iki şema arasında ki 29 ve 44 nolu pinler.vectra b 29 d ve 44 c bağlantılı .astra g de ise
29 c ve 44 d şeklinde bağlanıyor.umarım doğrudur.

Doğrumudur acaba ahmet beyin söylediği cengiz bey ?

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ankara'da aracıma cruise control taktırmak için iyi bir yer aradım hatta bir kaç forum üyesindende yardım istemiştim hatırlarsanız.Sonunda bugün itibariyle benim ve arakadaşımın aracına başarıyla uygulandı.Ankara'da bu işi gerçekten çok iyi yapan Platin Oto sahibi Salih Ustaya çok teşekkür ederim.Ankara'da ya da çevre illerden yaptırmak isteyen arakadaşlar Platin Oto'da gönül rahatlığıyla yaptırabilir.2002 ve 2003 astra g 1.6 comfort araçlarımaza takıldı.Gaza basmamak da güzel bir duygu...

ceronimo42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle foruma katılan ve bilgi veren tüm opel sahiplerine teşekkür ederim. Benim aracım1,4 16v hb gl baz model.. 2001 üretimi ve abs yok. anlayacağınız x120 soketi de yok. O kahverengi yuvarlak silindirden var. dün direksiyonun içine baktım. tesisat göremedim. motorun içine o kahverengi kutuya baktım sonra motor kapağının altında kalan alttaki soketi buldum. fakat sanki hiç çıkmayacak gibi takılmış. çok sertti çıkaramadım yani bakamadım. Anladığım kadarıyla aracımda ne tesisat var ne de motor içinde önceden hazırlanmış devre. Balıkesir Edremit civarında oturyorum.
Araçtan az çok alnlarım fakat tek başıma yapamayacağım gibi geldi. Forum yöneticilerinin görüşünü almak istiyorum. Bu civarlarda aracına cc taktıran yada atakabilen arkdaş varsa onun yardımını istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

ceronimo42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olan arkadaşlara bilhassa Ahmet 05 arkdaşa teşekkür ederim.
bi msj çok gören forum yöneticilerine de teşekkür ederim.:(:eek:

ceronimo42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model 1.4 16v gl astrama cruise conrolü taktım en sonunda. ecudan pinler zorla çekilmesine rağmen kusursuz sekilde çalışıyor... ve çok da kullanışlı oldu. Ahmet arkadaşıma teşekkür ederim. Vectra b şemasına göre düzenlenmiş Astra g x120 soketsiz modelle göre yaptım. tşk..

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model 1.4 16v gl astrama cruise conrolü taktım en sonunda. ecudan pinler zorla çekilmesine rağmen kusursuz sekilde çalışıyor... ve çok da kullanışlı oldu. Ahmet arkadaşıma teşekkür ederim. Vectra b şemasına göre düzenlenmiş Astra g x120 soketsiz modelle göre yaptım. tşk..
aracınızın motoru hangi seri ile başlıyor.

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün aracıma tekrar baktım x120 soket var veya yok kol uçları bağlantısı astra ve vectra b de aynı op-com da I (set) , R (resume), O (kapalı) görünüyor.29 d 44c -62a- 61b

ceronimo42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın motoru hangi seri ile başlıyor.
z14 xe ile başlıyor. baz model olup lpg li aynı zamanda.. abs de yol bilgisayarı da yok.. ama üürün bi kol bi debriyaj müşürü ve o müşüre ve kola takılacak ek kablo ve giriş soketleriyle çok ii çalışıyoır. sonra tech2 ile beyin günceeelleniyor ve seyir kontrolü aktif hale geliyor. saygılar. sorun olursa yardımcı olurum...:kop: