astra g de atiker sıralı tüp sorunu

odacı58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce 2000 model astra g aracıma atiker marka sıralı tüp taktırdım .ufak tefek bazı arızalardan sonra aracın performansında düşme olmadığı için iyi bir karar verdiğimi düşünüyordum.ancak soğuk havaların başlaması ile birlikte aracım tüpe geçtikten sonra teklemeye ve vitesi boşa aldığında stop etmeye başladı.ayrıca araç 5000 devrin üstüne çıkınca boşa aldığında yine stop ediyordu.servise götürdüm .aracın tüpe ait olan parçalarından değişmeyen kalmadı herhalde.her parça değişiminden sonra ustayla beraber uzun yolda bilgisayara bağlı olarak test ettik ancak düzelme olmadı.en son konya atikeri arayarak onlara sordular.sonuşta vitesi boşa aldığında ısı kaybı olduğunu ve termostatın değişmesi ile sorunun çözülebileceğini söylediler. bu şekilde sorun yaşayıp da çözmeyi başarbilen arkadaşlar bi yardım edebilirse çok sevinirim

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
öncelikle foruma hoşgeldiniz ve geçmiş olsun..
ancak olaya marka bazında bakmamak lazım bence..
yani atiker sorunu değil de lpg sorunu demekte fayda var..
markaya haksızlık yapıyor olabiliriz çünkü..
atiker değilde x bir marka olsa aynı sorun yaşanacaktı muhakkak çünkü kitten değil aracın kendinden kaynaklı bir arıza izlenimi verdi bana...
neyse sorununuza gelirsek,
bahsedilen parçadan kaynaklı olma ihtimali var, sonuçta kendileri söylemiş ama onun haricinde;
aracın farklı parçalarına da bakılmasında fayda var ancak.
boğaz, kelebek temizliği, buji kontrolleri, bobin kontrolü, rolanti motoru kontrolü, hava filtresi kontrolü gibi klasik kontrollerden sonra sorun devam ederse yapılacak iş oksijen sensörünü değiştirmek olacaktır.. yılına bakarak 100.000 km üzeri olduğunu varsayıyorum. o yüzden o2 sensörünün değişmesinde fayda var kesinlikle.
bu kontrollerden sonra son olarak yapılacak bir gaz ayarından sonra keyifle kullanmaya devam edebileceğinizi düşünüyorum...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Benim arkadaşta taktırmış 1-1,5 sene önce başlarda yapmıyordu fakat 1 sene sonradan sabahları benzinden tüpe geçerken stop etmeye yapmaya başladı dedi.
Aracı ford fusion mu fiesta mı şu küçük araçlardan. Ayara götürdü servisine düzeldi dedi.

Bende atiker taktırdım yeni 2-3 ay kadar oldu arkadaşımın dediği ve sizin söylediğiniz sorunları yaşamadım. Manifoltta yanlış yeri delmiş olabilirler(işçilik kalitesinden olabilir)
Saygılar...

odacı58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hemen cevap verdiğiniz ve ilgilendiğiniz için çok teşekkürler ancak boğaz, kelebek temizliği, buji kontrolleri, bobin kontrolü, rolanti motoru kontrolü, hava filtresi kontrolü gibi parçalar yenilendi ve araç kesinlikle benzinde aynı hataları vermiyor.sadece oksijen sensörüne bakılmadı ama bilgisayar testinde sensör arızası vermiyor.aracımın orjinal km si 92000 .ilginize tekrar teşekkürler

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
o2 hatasını herzaman pc de görmeyebilirsiniz...
ben yerinizde olsam 100 küsür lira fiyatı vardır o parçayı değiştirirdim.
ancak size benzinde yüksek devirlerde bir süre kullamanızı tavsiye edecek arkadaşlarda olacaktır.
daha önce deneyip bundan fayda görenler olmuş ama bu daha ziyade uzun süreli lpg kullanımlarında geçerliymiş siz daha yeni taktırmışsınız zaten.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sertan bey, ben aldığımda ruhsatta işliydi önceden takılıymış ne hikmetse sökmüşler, yani benim araç lpgyi yeni görmüş değil :)
Ama inşaallah sorununuz düzelir, bunu canı gönülden diliyorum.
Saygılarımla...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
benim çok şükür en ufak bir şikayetim yok.
ben zaten konuyu açan arkadaşa cevaben yazmıştım.
siz sorundan bahsetmemişsiniz kendi adınıza karışıklık oldu sanırım...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Pardon evet yaaa laf nerden nereye geldi.
Sorunu olan arkadaşa itaf ediyorum sözlerimi....

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var....
bende aynı marka lpgyı takalı ıkı ay oldu ve cekıslerde problem yasamıyorum ama yakıt sarfıyatında ve vıtes gecıslerınde debrıyaja basıldıgında araba stop etmeye basladı... 2007 model astra twinport model aracım...
yarın bende servıse gıdıp su fıltresıne baktıracam arabanın..

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca sen sorununu cozdugunde haberdar edersen bızlerde uygulatabılırız