Astra g far ayar motoru ses yapıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan partner352
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Elimi motorun üzerine bastırınca veya kabloyla oynayınca ses kesiliyor (tır tır sesi geliyor). Her durumda farlar yanıyor hiç bi kesiklik olmuyor.
Sorun sizce nedir?
Nasıl söküleceği konusunda fikri olan arkadakşlardan yardım bekliyorum.
Sökebilirsem yapabilirim.

Biraz araştırmadan sonra bir resim buldum tam anlamasamda galiba çevirerek çıkıyor motor...
farmh1.jpg

farın içinde bir parça var.far ayar motoru ona geçiyor. onu düşürmeden çıkarın. yoksa biraz uğraşırsınız...

Düşürmemek için tavsiyeniz var mı Bekir bey,
Farı yerinden çıkarmadan yapabilir miyim?

benimkinde de aynı temas sorunu vardı...
far motorunun arkasıdaki bendeki maviydi herhalde geniş bir soket var arkasını tamamen kaplıyor onu çıkarın içerisindeki temas etmesi gereken ayakları var onları yukarı doğru biraz kaldırın ve sonra yerine monte edin far motorunu çıkarmaya gerek yok...

motor sağa veya sola doğru hafif çevirince çıkıyor. motorun ucundaki parça aynaya bağlı ona göre dikkatli çıkarmak lazım. içi paslanmış olabilir. benimki devresi oksit yapmış çalışmıyor.

konu açmadan iyiki araştırmışım...

bugün bu parçadan (netten far motoru olduğunu öğrendim) TIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR diye rahatsız edici ses geliyor tam resimdeki parça.söktüm sesi kestik.bu değişecek mi?

parçayı değiştirmeden düzeltme şansımız var mı ???

Elimi motorun üzerine bastırınca veya kabloyla oynayınca ses kesiliyor (tır tır sesi geliyor). Her durumda farlar yanıyor hiç bi kesiklik olmuyor.
Sorun sizce nedir?
Merhaba aynı sorun egea aracımda var sorun çözüldümü

Sorun sizce nedir?

Geri