astra g iç-dış sirkülasyon motoru

musti--89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g kadar aracimin konsolundan gelen bi tıkırtı farkettim araştırmalarım sonucu sesin iç dış sirkülasyonu sağlayan motor mekanizmasından geldiğini farkettim kırılmış maalesef. Sorun etmedim kırılan yeri bi şekilde onardim fakat motoru boşta calistirdigimda hic durmuyor normalde olması gereken 5-10 saniye çalışıp durması. Bazı forumlarda okuduguma göre bu sorun astra g ler de kronikmis adamlar durması için bir sistem koymamislar. Malum sürekli çalıştığı içinde mekanik akşamı plastik olduğu için kırıyor.
Sonuç olarak isteğim şudur ki oraya 5 saniye çalıştırıp duracak bir devre yapamaz miyiz ELEKTRONİK DEVRELERden anlayan arkadaşlardan yardim bekliyorum..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g kadar aracimin konsolundan gelen bi tıkırtı farkettim araştırmalarım sonucu sesin iç dış sirkülasyonu sağlayan motor mekanizmasından geldiğini farkettim kırılmış maalesef. Sorun etmedim kırılan yeri bi şekilde onardim fakat motoru boşta calistirdigimda hic durmuyor normalde olması gereken 5-10 saniye çalışıp durması. Bazı forumlarda okuduguma göre bu sorun astra g ler de kronikmis adamlar durması için bir sistem koymamislar. Malum sürekli çalıştığı içinde mekanik akşamı plastik olduğu için kırıyor.
Sonuç olarak isteğim şudur ki oraya 5 saniye çalıştırıp duracak bir devre yapamaz miyiz ELEKTRONİK DEVRELERden anlayan arkadaşlardan yardim bekliyorum..

Onu ayarlayan arkadaşlar var fakat kapak eski olduğundan bir saniye fazla güç verse yine kırılır . Ben geçen sene çok uğraştım . Belki 3-4 defa söktüm değişik işlemler yapıp taktım. Ama başka yerden yine kırıldı . Plastik parça sıcak soğuk derken seneler içinde zayıflıyor ve kırılıyor. Ben 30 TL ye sadece o kapağı değiştirdim . Bir senedir sıkıntı olmadı. devre zamanlama uğraşacağına yeni kapak al tak.motorda hiç değişiklik yapmadığım halde bir senedir kırılmadı. Yeni kapak kırılmıyor. Boşuna uğraşmayın bence devre işleriyle

musti--89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapak kısmını bulabilir miyiz komple sayılmıyor mu ? Ayrıca motor durmadigi için sürekli akim çekiyor motor yanmiyo mu anlamadım bu isi. Astra g den bahsediyoruz demi astra h lerde on saniye sonra enerjiyi kesiyormus çünkü g de kesen birşey yok.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapak kısmını bulabilir miyiz komple sayılmıyor mu ? Ayrıca motor durmadigi için sürekli akim çekiyor motor yanmiyo mu anlamadım bu isi. Astra g den bahsediyoruz demi astra h lerde on saniye sonra enerjiyi kesiyormus çünkü g de kesen birşey yok.

Evet astra g var bende de. Uzun süre komple satılıyor diye yaptırmadım sonra bircokdefa kendim söktüm tamir edip taktım. Ne yapsan zayıflayan plastik başka biryerde yine kırılıyor. Sadece kapak olarak Sakarya da buldum ama internette de görmüştüm . Motor birsüre sonra duruyor sanırım yada durmasa bile yeni kapağı kıramıyor yada motoru yanmıyor. Sıkışınca durmak üzere tasarlanmış olabilir emin değilim. İlla durduracak bir devre yapacam diye uğraşmak isterseniz tofaş tavan lambası rölesi kullanabilirsiniz. En kısa yolu bu olur sanırım. Ben bu röleyi followme sistemi yapmak için kullandım. Kapı tavan lambasindan Tetik alıp tavan lambası yazdıktan sonra 30 saniye ışıkları açık tutup kapatıyor.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Çinli arkadaşlar hazırlamışlar devreyi fiyatıda makul ama bir süre kargo için beklemeniz gerekli

http://www.aliexpress.com/item/12V-...tive-electronics-1-10S-delay/32355354798.html

İlandaki ürün uymaz muhtemelen, ilandaki tek yönlü zamanlama yapıyor. Sirkilasyon motoru cross voltajla çalışıyor. Devrede çift röle ve ters voltaja uyumlu olması gerekir. Burak ile yapmıştık zamanında videosu aşağıda ama çizili şeması yok şimdi.

https://www.youtube.com/watch?v=o9hoMerH7K4

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak şimdi birşey daha öğrendik teşekkürler cengiz bey sistemin çalışma prensibini tam olarak bilmiyordum anladığıma göre açıldıktan sonra butona tekrar bastığımızda kapanması gerektiği için açıldığında diğer bir kontağın kapatmaya hazırlaması gerek doğrumu anlamışım.(Anlatım biraz karışık oldu ama)

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlandaki ürün uymaz muhtemelen, ilandaki tek yönlü zamanlama yapıyor. Sirkilasyon motoru cross voltajla çalışıyor. Devrede çift röle ve ters voltaja uyumlu olması gerekir. Burak ile yapmıştık zamanında videosu aşağıda ama çizili şeması yok şimdi.

https://www.youtube.com/watch?v=o9hoMerH7K4

Bak şimdi birşey daha öğrendik teşekkürler cengiz bey sistemin çalışma prensibini tam olarak bilmiyordum anladığıma göre açıldıktan sonra butona tekrar bastığımızda kapanması gerektiği için açıldığında diğer bir kontağın kapatmaya hazırlaması gerek doğrumu anlamışım.(Anlatım biraz karışık oldu ama)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com

Butona bastığınızda motora sürekli 12 v gönderir. Çektiğinizde sürekli ters 12V gönderir. Yani bunu tasarlayan mühendisi torpille işe almışlar sanırım. Kontağı açmanızdanızdan itibaren tuşa basmasanızda motorda sürekli voltaj olur ve dönmeye motoru zorlar.. Yaplan devrenin iki yöndede voltajı kesmesi gerekir.

musti--89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum bencede torpil var :) video da bize yardımcı olmadı:confused: Tofaş tavan lamba rolesi çalışma şekli nasıl oluyor ki ? Ayrıca followme devresinden bahsetmistiniz onuda yapmak isterim aracın farları 30 saniye sure sonra sönüyo demi forumda anlatım var mı