Astra G Kalkışta Silkeleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan STALKERx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aklıma ateşleme bobinide geliyor? acaba tam olarak net sorun ne? Eğer EGR ise Ona göre temizleyelim

benzine katılan bor ,ustaya sormuştum hikaye onlar ne temizliği demişti.:(

ustanızın bu konuda bilgisi olmayabilir. Yaklaşık 1/3 depoya würth enjektör temizleyicisi koydum.Ve yola çıktım.otobanda 170-180 yardırdım ve sonrasında egr yi tıkandı.Neden temizlediği pislikten dolayı.Egr yi söküp temizledim.Sonuç eskiye göre motorun gaz yemesi ve gaz tepkisi hissedilir derecede arttı.Rolantide titreşimsiz çalışıyor.

Araba 1 de Kalkarken Silkeleniyor Genellikle Devamlı oluyor.
Yakıttan olabilir mi nedenleri sayabilirmisiniz? Yarı depo benzin var depoya bor Powerin yarısını döktüm (yarım çay bardağıı kadar) fayda edermi?
Sorun bence Egr de sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Eğer baskı balata titremesi değilse Egr yi ve boğaz kelebeğini temizlet.%90 düzelir.

Egr

Eğer baskı balata titremesi değilse Egr yi ve boğaz kelebeğini temizlet.%90 düzelir.

Öncelikle EGR Sorununu çözdüm. Balatalar dahil boğaz kelebeği bobin sargı vs vs hepsine baktım aracımdaki sorun bozuk Egr..
Ege'nin fişini çektim ve arabayı çalıştırdım. Bi ses geldi dıııt diye sonra araba stop etti beyin kendini resetledi.
Sonra Egr fişini taktım. Egr düzgün çalışmaya ve gaz yemeye başladı. Ama Egr çalışmıyorken bi kaç km yaptım arabada bi iticilik fark ettim Egr fişi takılı değilken arabanın tık sesi titreme silime hiç bir türlü sorun yoktu.
100km 1saat aracı kullandıktan sonra 100km yaklaşımda Egr ınn tekrar düzensiz çalıştığını fark ettim. Ve aracın deviri düşüyor silkeliyor gaz yemiyor.

Bu arada Egr iptalini tavsiye etmem bazı serilerde beyinden silinmiyor. Söküp uğraştığınızdan kalırsınız. Bu yüzden yeni bi Egr almayı düşünüyorum.

Ve bor power yakıt & enjeksiyon katkısının faydası azda olsa oldu tabi.

Geri