Astra G Kar modu takılı kalıyor. Sorun Şanzıman mı Elektronik mi?

Sorun hangisinde

• Kar Modunun elektronik aksamında

Oy: 1 50.0%
  • Şanzımanda

Oy: 0 0.0%
  • Çakmaklık-vites kutusunun sigorta kısmında

Oy: 0 0.0%
  • Balata-Şanzıman yağı vs sık değişen aksamda

Oy: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model astra g otomatik(D-N-R-1-2-3) sahibiyim.170000km. Yaklaşık bir aydır aracımda şöyle bir sorun var. Aracı bir saatten uzun süre D modunda kullandıktan sonra araç birden bire dur kalklarda sanki 3. viteste takılı kalmaya başlıyor ve gaza basmama rağmen devir almıyor en fazla 2500 devire çıkıyor. hızlanmama rağmen 4. vitese geçmiyor ve spor modunu açmama rağmen vites küçültmüyor. Arıza başladıktan sonra manuele alıp 1. viteste kalkınca normal bir şekilde kullanabiliyorum. kontağı açıp kapatınca bu sorun çözülüyor. Araca yeni bindiğimde sorun olmuyor en az 1 saat sürdükten sonra başlıyor. Tahminim vitesin yanındaki kar modu kendiliğinden devreye giriyor gibi görünüyor. Şanzıman arızası olmasından korkuyorum. Bilenler başına gelenler yada fikir yürütebilecek olanlar varsa şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kar modu öyle kendi kendine geçmez. Geçse bile üzerinde ışık yanar. Var mı böyle bir durum?

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışığı nerde yanması gerekiyor bilmiyorum ama herhangi bir yerde arıza ışığı yanmıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ışığı nerde yanması gerekiyor bilmiyorum ama herhangi bir yerde arıza ışığı yanmıyor.

Kar modu düğmesinin üzeri yanar. Buda onun devrede olduğu anlamına gelir.

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yansa farkederdim diye düşünüyorum. lakin daha önceden de bastığımda ışığı yanmıyordu. hatta kar modu tuşunun bozuk olduğunu düşünmeme neden olmuştu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yansa farkederdim diye düşünüyorum. lakin daha önceden de bastığımda ışığı yanmıyordu. hatta kar modu tuşunun bozuk olduğunu düşünmeme neden olmuştu

Şunu dene aracı d konumuna al o zaman bas yandığını göreceksin eğer yanıyor araç elli km sonra bu mod devreden çıkar.

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi deneme yaptım . kar modu çalışmıyor ışığı da yanmıyor. D de denedim. kalkışta anormallik yoktu. kar modu açılmış gibi değildi gayet atik kalktı. ayrıca çakmaklığa da elektrik gelmiyor.

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunu dene aracı d konumuna al o zaman bas yandığını göreceksin eğer yanıyor araç elli km sonra bu mod devreden çıkar.

benim araçtaki sorun araç ısındıktan sonra oluyor. kontağı açıp kapatınca düzeliyor olması kar modunu düşündürdü. araç hala sıcakken kapatıp açınca düzeliyor ve 1 saat kadar yine tekrarlamıyor.

Luko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı bugün bilgisayara bağlattık ve

"p0730 yanlış vites oranı(anlamsız) - Tesisat, şanzıman sınır sensörü/swiç, vites değiştirme selenoid, şanzıman mekanik arıza"

hatası verdi. Elektrik tesisatını kontrol ettireceğim sıkıntı nerede olabilir ?