astra g motor yağı acil yardım

dedektif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2002 astra g 1.4 aracım var yağ değişimi geldi fakat birkaç konuda yardım almak istiyorum.
1.castrol edge 5w 40 kullanmak istiyorum uygun olur mu?
2.önceki değişimde yağ filtrisi değişmiş. yine değişmek gerekir mi?
3. bor power hakkında ne düşünüyorsunuz? kullanmak faydalı olur mu
Not:aracım 190 000 km de
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-)5-40 biraz ince gelebilir 10-40 tan vazgeçme
2-)yağ filtresi der yağ değişiminde değişmeli
3-)bor nnt aracımda var sesi azalttı klima açtığımda çekişten düşme yok daha kolay devirleniyor ancak yakıtta bir azalma veya artma olmadı ( araç 110.000'de)

dedektif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler yardımın için önereceğiniz bir yağ var mı?ayrıca bor power ne kadar kullanılmalı benim araç 1.4 daha mı az koymalıyım.

pamu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-)5-40 biraz ince gelebilir 10-40 tan vazgeçme
2-)yağ filtresi der yağ değişiminde değişmeli
3-)bor nnt aracımda var sesi azalttı klima açtığımda çekişten düşme yok daha kolay devirleniyor ancak yakıtta bir azalma veya artma olmadı ( araç 110.000'de)

arkadaş klimadan aracın etkilenmediğini söylüyorsa arac sanırım 6-7 silindirin yada 2000 cc nin üzerinde olmalı

Castrol en iyi marka bildiğim ama ben delphi kullandım fiyatı yarı yarıya neredeyse ve km lerde aynı niye fazla ödeyeyimki boru yaklaşık 7-8 bin km önce koydurdum ciddi bir etkisini görmedim yada şöyle söyleyeyim arkadaşım muhakkak koydur diyecek kadar özel ve güzel bir şey değil.

dedektif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide ben deneyeyim bakalım. malum km 190 000 oldu motoru korumak lazım çok şükür çok iyi durumda ama şimdi iy korunma zamanı castrol magnatec 10w40 önerdiler yarın değiştireyim bide bor power i deneyeyim bakalım fark olacak mı?

SİPAHİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen önerdiğim Castrol Magnatec 10-40 uygula, bor da o kadar kendisini ispatlamış bir ürün değil, şu anda araçlar için kocakarı ilacı sayılır,yağ filtersinide her yağ değişiminde değiştir. Nuri

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş klimadan aracın etkilenmediğini söylüyorsa arac sanırım 6-7 silindirin yada 2000 cc nin üzerinde olmalı

Castrol en iyi marka bildiğim ama ben delphi kullandım fiyatı yarı yarıya neredeyse ve km lerde aynı niye fazla ödeyeyimki boru yaklaşık 7-8 bin km önce koydurdum ciddi bir etkisini görmedim yada şöyle söyleyeyim arkadaşım muhakkak koydur diyecek kadar özel ve güzel bir şey değil.
benim aracım 1.6i 4 silindir bor u araç sıcakken koyup 20 km üstne gittim kullanma talimatı öyle ben sadece deneyimimi paylaştım uygulamak veya uygulamamak tamamen sana ait yeterli performansı alamamış olmanın belki başka bir sebebi vardır zaten bor'u motor arızalı olduğunda kullanmayın diyor rektefiye gereken araçta zarara sebep oluyor zaten bu bilenen bişey