Astra G nin Torpido gözü soğutma işi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan centetic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

centetic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar link de yeralan ürünü kullanarak torpido gözünü soğutma bölmesi yapmak istiyorum . ama önce görüşlerinizi almak isterim. Belki deneyen olmuştur.
http://urun.gittigidiyor.com/Sogutucu-TEC1-12702-20Watt-Peltier-Termal-Macun_W0QQidZZ35852631
link bu sakın reklam diye algılamayın kopyala yapıştır yapabilirdim ama çalıntı olmasın dedim.

Forumda mesaj yazmadan önce kendinizi üye arşivi bölümüne tanıtmalısınız.
Aksi halde açtığınız konular kapatılacaktır.

Üye Arşivi Bölümünde gerekli işlemi tamamladım.

Peltier ile torpidoyu sogutabileceğini sanmıyorum.
Orjinalinde hava kanalından bir uç torpidoya bağlanır.

havalandırma borusundan, torpido gözüne hortum çekin ve klimanızı açtığınızda torpidonuzuda soğutun derim. bence linkteki malzeme çok gereksiz. ebad büyüdükçe çektiği akımda yükseliyor aracınız için ekstra yük olacaktır.

havalandırma borusundan, torpido gözüne hortum çekin ve klimanızı açtığınızda torpidonuzuda soğutun derim. bence linkteki malzeme çok gereksiz. ebad büyüdükçe çektiği akımda yükseliyor aracınız için ekstra yük olacaktır.

ethem beye katılıyorum. başka bi forumda görmüştüm. galiba astra h ye yapıyorlardı. ama astra g yede yapılabilirç iyi bi izolasyon ve klima borularından sağlıklı bir boru çekilerek torpidoya hava girişi verilebilir.
Ama ne derece kullanıcı olur bilinmez. bende yapmayı planlıyorum ama yaptığım masraf boşa gider diye birileri yapsın sonuca göre yaparım diyordum. o birileri sen olabilirsin.:o

Küçük bi buzdolabı bulmak lazım tam torpidoya sığacak kadar. Yoksa klima yada peltier ile soğuturuz ama motoru kapatınca tekrar ısınır. En azından uzun süre soğukluğu muhafaza etmek için torpidoya tam oturacak bi mini buzdolabı lazım.

Küçük bi buzdolabı bulmak lazım tam torpidoya sığacak kadar. Yoksa klima yada peltier ile soğuturuz ama motoru kapatınca tekrar ısınır. En azından uzun süre soğukluğu muhafaza etmek için torpidoya tam oturacak bi mini buzdolabı lazım.

cem bizim torpidoya girecek buzdolabı çok zor bulunur. bulunsa bile pahallıdır. zaten böyle bir proje yapılırsa. öncelikle iyi bir izolasyon yapmak şart. aksi takdirde dediğin gibi klima kapanınca varolan soğuğu muhafaza çokta uzun süreli olmaz.

Geri