Astra/ G rölanti oynamasına kesin çözüm öneriniz..?

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra rölanti oynamasına kesin çözüm öneriniz NEDİR ARKADAŞLAR...?
98 model 130,000kmrede astra g cd otomatik vites Voltran lpg'li aracım var.
rölantiyi bir özel servise gidip oradaki cihazı kullanarak 800 küsürlerden 875 gibi bir seviyeye ayarlandı .lpg kontrolü ve ayarı gerekenleri bütün kontroller ve ayarlar yapıldı. bu arada filtreler değişti. aracın lpg ECU su değişti Lpg enjektörleri ve benzin enjektörleri değişti. sorun devam etmekte..!! :(

araçta elektrik tüketimi olunca sorun daha da belirgin hale geliyor.mesela araç çalışır vaziyette rölantide iken direksiyonu sağa sola hareket ettirildiğinde , kapalı camların kapama düğmesine basıldığında....!

sonuç olarak konuyla ilgili forumda epey yazı var ama hepsi farklı çözümler öneriyor.egr,demimetre,rölanti sensörü,kelebek,hava sensörü falan filan. Bu yazdıklarımın hepsini ben temizlettim ve bazılarını değiştirdim sıfır parçayla..!
Ama sorunum halen ortadan kalkmış değil. yaşamaktayım.! Kesin çözüm nedir acaba..? bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum. değiştir değiştir nerdeyse bu sorun yuzunden komple motor parçaları değişecek ? maddiyat kalmadı yaa....!
TECRÜBELERİNİZ NEDİR BU ARIZA HAKKINDA ..????:confused::confused::confused:

eğer elektrikk tüketimi artınca yapıyorsa ;şarj dinamosuyla alakalı bir sorun olabilir,dinamoyu ve aküyü kontrol ettirin...

motor sıcakken rölantide oynama oluyorsa boğazı felanda temizlettiyseniz komple su sıcaklık müşirinde sorun olabilir ama siz cam açarken bile rölanti düşüyor demişsiniz sanırım tesisatta kaçak var yada şarj dinamosu yeterli beslemiyor aküyü önce oto elektirikçiye gidip aküyü çalışmazken ölçtürün sonra aracı çalıştırdıktan sonra ölçtürün şarj ediyormu etmiyormu belli olur...ama dediğim gibi rölanti düzenliyici sağlam ise motor sıcakken de rölanti oynuyorsa su sıcaklık müşiri derim ben... saygılar...

lpg li araçlarda rolanti ounaması azaltılabilir belki ama düzelmez. bu bir arıza değil uyumsuzluktur.

Akü de yeni değişti arkadaşlar 3 ay once Bosh 75 amper taktırdım.

yüksek bi ihtimal şarj dinamosundandır.. uzun süreden sonra yeterli beslemeyi yapamamaktadır. ama astraların %90'nında olur. bence takma kafana..

bu arızayı akü ve şarj dinamosundan yapabiliyor...

okadar şey değişmişken bari o şarj dinamosunuda değiştireyim.
fiyat nedir..? Battık valla değiştire değiştire..!

hocam lpg li araçta rolanti düzensizliği giderilemez. boşuna birşeyleri değiştirme.

motorunuzun şasi noktalarını temizleyin.motor şasi gecirmiyor olabilir..

Geri