Astra/ G rölanti oynamasına kesin çözüm öneriniz..?

istasyon hocam bak birkaçtır konuya değiniyorum ama sorunun lpg den kaynaklandığını bilinç altından kabullenememek gibi bir durum var lpg kullanıcılarında. bundan kurtul öncelikle. rolanti oynamasını gideremezsin. sıcaklık ayarı lpg bilmemnesi ayarı gibi şeylerle stop etme önlenebilir, sorunlar biraz tolere edilebilir. ama o zamanda lpg sarfiyatı artar, yazın sorun ortadan kalkar en iyi ihtimalle. ama araç hiçbir zaman benzindeki gibi hassas ve ekonomik çalışmaz. hatta ayarlarla fazla oynanırsa benzinle çalışmada da hayır gelmez. boşuna parça değiştirme.

evet haklısın galiba...

Akü de yeni değişti arkadaşlar 3 ay once Bosh 75 amper taktırdım.
eğerki direksiyonu sağa sola çevirdiğinde rolenti düşüyor ise alternatörde sorun var demektir ayrıca yol uzak gelmez ise ben aydın dayım gel halledelim veya burdan geçersen uğra bakalım ok

Son düzenleme:
son bir ihtimal daha söyleyeyim bare :) aracınız lpg li motorda su eksiltmesi varsa devirdaim pompasından da yapabilir tabi sizin sorununuz büyük ihtimal dinamo...

teşekkürler.

Aracım Astra H 2005 model ve aynı sorunu bende yaşıyorum,Ateşleme Bobini arızası dediler bana da,pahalı olduğundan değiştiremedim, yalnız bende rölanti sorunu HEM BENZİNDE HEM LPG'DE mevcut,bi de boğaz kelebeğini temizletip şansımı deniycem,o da iyi geliyomuş:)

Bu sorun yalnizca lpg de yapiyodur. Eğer öyleyse yapman gereken tek şey tüpteki rölanti ayarini çok iyi ayarlatmalisin.ayni sorunu eski aracimda bende yaşadim , direksiyonu çevirince , farlari açinca v.s durumda rölanti salinim yapiyodu.sonra gittim ve sonunda elle grafik değerlerden kendileri rölanti ayari yaptilar ve düzeldi.

alternatör fiyat bilgisi olan varmı arkadaşlar...

lpg ci ustan işi bilmiyor
voltran fabrikasıyla irtibata geç
çok yardımcı oluyorlar inan, önce randevu al git 5 dkda işin tamamdır.
ben aylarca ayarlatamadım lpg yi. izmitte gitmediğim usta kalmadı, vermediğim ayar parası kalmadı, herkes sistem satma peşinde. aradım fabrikayı gel dediler, gittim 5 dkda inanılmayacak şekilde ayarladılar. özellikle voltranda bayilikler hep kötü kişilerde yoksa marka olarak çok iyiler ve idda ediyorum italyanların kalitesini geçtiler. ama iş ustada bitiyor.
bu arada boşuna değişmiş sağlam parçalarını bence sakla. değiştirenlerinde kapısından geçme.

Geri