Astra G TC (Traction control) "anti-patinaj sistemi"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokalp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Otomatik arabalardaki TC değil malesef. İlk kalkış yardımcısı deniyor. Kaygan zeminlerde arabanın üçüncü viteste kalkmasını sağlıyor. Sürüş sırasında da aktif hale getirmenin bir faydası olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yüksek şanzıman yağı sıcaklıklarında çalıştırılması tavsiye edilmiyor.

konu açılalı epey olmuş ama aklımdaki sorulara çözüm bulamadım.
küllüğü söktüğümüz zaman arkasında tc fişi mevcut.
sadece düğme bağlantısı yaptığımızda sistem aktif hale gelir mi?
yoksa erman beyin eklediği ingilizce dokümandaki bilgileri aynen uygulamamız mı gerekir.
bir de son olarak opcom ile bağlanıp sistemi aktif hale getirebilirmiyiz?
yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Birincisi abs beyniniz TC (Traction Control) desteklemedigi surece hangi Tc yi devre disi birakmak icin o dugmeyi takacaksiniz. Dugme sadece TC yi devre disi birakmaya yariyor, olay ABS beyninde ABS beyninde TC varsa zaten kontak cevirdiginizde TC lambaniz yanar...

bende birkaç hafta önce vectra b2 için konu açmıştım takılabiliyor ama sadece abs beyninde tc için uç olması gerekiyor yoksa olmaz vectra b2 comfortlarda o çıkış yok astraları bilmem

benbe astra g 2003 comfort var vitesin orayı söktüm kablo yok abs beynin TC yi desteklediğini veya desteklemediğini nasıl anlarız

İyi de söyledikleriniz Astra GTC için değil Astra Bertone ve Edition'lar için geçerli değil mi? Resimdeki araç da Bertone zaten.GTC'lerde sport tuşu var bildiğim. Sport tuşu ile birlikte TC ve ESP devre dışı kalıyor.Ben mi yanlış biliyorum yoksa ..!

İyi de söyledikleriniz Astra GTC için değil Astra Bertone ve Edition'lar için geçerli değil mi? Resimdeki araç da Bertone zaten.GTC'lerde sport tuşu var bildiğim. Sport tuşu ile birlikte TC ve ESP devre dışı kalıyor.Ben mi yanlış biliyorum yoksa ..!

Sport tuşu ile astra gtc lerde esp off yapmak için IDS+ paketi olması lazım o yoksa olmuyor maalesef.

GTC'lerde IDS+plus standart değil mi? Ben standart biliyorum ama...Değilse dediğiniz doğrudur. :)

opel de hiçbir şey standart değildir. Mesela.

IDS+ olup DDS si esp si olup elektronik kliması olmayan GTC ler, ESP olup IDS+ olmayan GTC ler piyasada bir sürü var. Her şeyi full olup Tetris ekranlı GTC ler var opel de satış politikasındaki yanlışlıktan işte :D

neyse IDS+ yoksa ESP off da yok

Geri