Astra G X16XEL İmmobilizer Hatası.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 Astra cd aracımı su eksiltiğinden dolayı ustama götürdüm.Neyse kaçağı tamir ettik .Denemek için aracı çalıştıracağımız esnada usta marşa basarken çırağı yanlışlıkla kutup başın söktü araç çalıştı 2 sn sonra stop etti.
Ekranda kontağı açar açmaz motor arıza lambası devamlı olarak yanıp sönmeye başladı.Araç marşa basıyor fakat çalışmıyor.Tech2 ile kontrol ettik immobilizer hatası verdi.Beyni söktük tamire götürdü fakat beyinde arıza çıkmadı taş gibi sağlam.
Araç şu anda çalışmıyor.Kumanda sağlam kapıları açık kapatıyor ama aracı çalıştırmıyor.Varsa bilgisi olan yardımlarını bekliyorum...:(

anahtarı yeniden yüklemeyi deneyin...

Yeniden yükleme derken; kastetiğiniz anahtarı kontağı takıp kapı açma butonunu basılı tutup kurmaksa onu en baştan yaptım...

hayır anahtardaki çipi obd cihazıyla yeniden immo beynine tanıtmak...

Alternatör ecu ya fazla akım gönderince ecu daki micro chip hasar görmüş.Ecu ya yazılım atamadık cavap vermiyor.Komple çıkma ecu aldım umarım sorun çözülür...

Alternatör ecu ya fazla akım gönderince ecu daki micro chip hasar görmüş.Ecu ya yazılım atamadık cavap vermiyor.Komple çıkma ecu aldım umarım sorun çözülür...

Tanıtma işlemi olmuyorsa,
immoyu iptal de edebilirsiniz.
Genelde anahtardan chip düşüyor, baksanıza içinde duruyor mu chip?

Tanıtma işlemi olmuyorsa,
immoyu iptal de edebilirsiniz.
Genelde anahtardan chip düşüyor, baksanıza içinde duruyor mu chip?

chip duruyor yerinde.Yedek ahatar ile de denedik...Bugün beyin geldi velhasıl otomatik vites ile manuel aracın ecu farklıymış olmadı.geri gönderdim başka ecu gönderecekler ama yok!.Onlarca araba aldım sattım bindim ama hiç bir arabaya bu kadar sövmedim...

Manuel yada otomatik için ecu farketmiyormuş iş...Ustadaymış.Çıkma ecu ya format atıp yeni yazılm yükledik.Çok şükür araç çalıştı problem kalmadı.

Geri