AsTra G ye Corsa B GSi manifoldu takma projesi...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AstRA_ZN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dbilasın x16*/x14* (16v) motorlar icin komple emme manifoltunu hic görmedim. bu motor kodlari icin ürettigi emme manifoltu gene mantzel tarzi ( yanlizca üst kisim ) manfolt. komple olarak 1.6 motorda c16xe icin üretti olarak biliyorum, onunda emma manifoltu farkli zaten, o yüzden x14/16 ya uymaz.

belkide haklisin hic etkisi yoktur, bu motorlarin emma manifoltunun altkismini yeterli buldugu icin sadece üst kismi üretmis olarabilir dbilas.
tabi denemeden bilmek zor. ne yazikki uygun manifoltta yok.

belki monifoltun alt kismi özel döktürülerek yapila bilir daha genis ve kisa olursa ve bunu 2 litre gsi lerde kullanilan (Dbilas, mantzel vs. ) emme maniolftuyla birlestirsek ve tabi daha büyük olan gsi bogaz kelebegi.. biseyler getirebilir,

kolay gelsin...

Söylediklerin gayet mantıklı.Dediğim gibi mantık kurarak sonuca varmaya çalışmıştım.Bende gtc var "z16xep"kodlu.Bu arada yapmak istiyorum bu modifikasyonu.Kısmetse bu hafta içi yapmış olacağım.Sizlere sonucu bildiririm.Şu an için gsi manifoltu ve boğaz kelebeğini bulma şansım yok.Açıkcası ne getireceiğini bilmediğim için o riske girip , o parçaları tedarik edemem.Yapacağım mantzel powerbox u manifolta uyarlayıp takmak ve uygun program yazdırmak.BU arada dbilasın tek parça olduğunu bu linkten görmüştüm.Senin dediğin gibide olabilir tabi.Bu ingiltere distribütörünün sitesi.

http://www.regal-shop.co.uk/acatalog/Dbilas_Flowtec_Intake_Manifolds.html

arkadaşlar manifold corsi gsi ın.ben ilk mesajımada astra gsi yazmışım.daha sonraki mesajlarımda da gsi manifoldu yazınca astra gsi die üstüne basıomuşum gibi olmuş kusura bakmayın.astra gsi ın manifoldunu uydurmak zor.olmuomuş.tek başına corsa gsi manifoldu zaten olmaz.çünkü 4 taraftan gelen emmenin tek bi yerde birleşmesi lazım o da power box la oluyor.ben kelebeği büyütmeyi düşündüm.fakat bu seferde alt devirleri öldürüyor.şehir içi kullanırken zor olur.bu sistemle ancak 15 hp alınır die düşünüyorum.fakat üstüne chip yazarsanız 30 lara kadar çıkar.zaten dbilas da chip le 30 hp dior.aynı hesap yani.bence bu paraya bu hpl er bedava.

ee Recep video bekliyoruz senden..:)

ee Recep video bekliyoruz senden..:)

sarper valla haftasonu paso arabayla uğraştık.daha dışarı çıkaramadım arabayı.pasta cilaya girdi haftasonu.3d stoplar, app plaka falan derken çekemedim.hafta sonu rüzgar vardı bide.tozlanmasın diye çıkarmadım:D
ee bide malum hafta içi çalışıoz.
inşallah bu hafta içi çekip koyacağım:alkis:

Manifold powerbox derken gidip short shift aldım bugün.Daha taktırmadım gerçi ama umarım faydası olur.Corsa Gsi manifoldunu da dediğiniz gibi tek başına uygulayamazmıyıs bi aparatla fln.illa powerboxmu lasım yani?

sarper valla haftasonu paso arabayla uğraştık.daha dışarı çıkaramadım arabayı.pasta cilaya girdi haftasonu.3d stoplar, app plaka falan derken çekemedim.hafta sonu rüzgar vardı bide.tozlanmasın diye çıkarmadım:D
ee bide malum hafta içi çalışıoz.
inşallah bu hafta içi çekip koyacağım:alkis:

hayirli olsun Recep...iste gercek astra sevgisi budur..tozlanmasin diye cikarmamak...:)

Manifold powerbox derken gidip short shift aldım bugün.Daha taktırmadım gerçi ama umarım faydası olur.Corsa Gsi manifoldunu da dediğiniz gibi tek başına uygulayamazmıyıs bi aparatla fln.illa powerboxmu lasım yani?

bence cok bi sey bekleme..ama bi de sachs'in ve www.risse-motorsport.com ( gercek opel mabedi :)) da baski balata (kupplungen rennsport) alirsan faydasi olabilir...emme de ise arkadaslarin anlattigina gore benim anladigim tek olmuyo..dokme mantzelde lazim..:)

hayirli olsun Recep...iste gercek astra sevgisi budur..tozlanmasin diye cikarmamak...:)

ahahaha kutuphaneden atılacağım vallahi atılacagım ahahahaha

Geri