Astra GTC 2.0 T Sport

ArchangeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam,

kısa bir süre sonra Gtc sahibi olmayı planlıyorum. ve bu konuda sizlerden yardım talep ediyorum.linkteki araç hakkında neler soyleyebiliriz ?, gtc'lerin kronik sıkıntıları varmıdır ? ,sorun yaşatılar mı ? , Lpg sistemi olması sıkıntı yaratır mı ? vs.vs...

olumlu - olumsuz yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...n-2005-model-astra-2.0-turbo-128239171/detay/

şimdiden teşekkür ederim...

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun..Açıkçası motor ve tasarım olarak GTC astra H lar çok ideal ve bir o kadar da fena araçlar ancak linkini verdiğiniz araç galeri aracı..Tabi işini helalinden yapan galeri sahiplerini bu söylediğimden tenzih ediyorum fakat bu araçlar bu fiyatından ort 4-6 bin daha pahalıdır..Bu aracın km si yüksek modeli düşük, vergisi ve motor hacmi dersek yine düşük fiyatlara satılıyor olabilir..Şu da bir gerçek ki hiç bir galeri kar yapmayacağı aracı almaz ya da satmaz..Hava yastıklarına, Turbosuna baktırın derim..Onun dışında çok kıymetli bir araç..

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun..Açıkçası motor ve tasarım olarak GTC astra H lar çok ideal ve bir o kadar da fena araçlar ancak linkini verdiğiniz araç galeri aracı..Tabi işini helalinden yapan galeri sahiplerini bu söylediğimden tenzih ediyorum fakat bu araçlar bu fiyatından ort 4-6 bin daha pahalıdır..Bu aracın km si yüksek modeli düşük, vergisi ve motor hacmi dersek yine düşük fiyatlara satılıyor olabilir..Şu da bir gerçek ki hiç bir galeri kar yapmayacağı aracı almaz ya da satmaz..Hava yastıklarına, Turbosuna baktırın derim..Onun dışında çok kıymetli bir araç..
aynen katılıyorum galerılerden arac almamaya ozellıkle ozen gosterrım bnde bucada oturuyorum bılıyorum burayıda hep modellı aracla getırır satar bence opel servısıne exper e sokmadan almayın derım

senelik vergisi şuan için 1040 TL.Lpg kitine de bağlı ama LPG opelin yeni motorları gibi sorun yaratmaz.ortalama 25 kr yakar.Baskı balatası değişmemişse eğer sabit volanı olan araçlara göre maliyetli.Volanı da baskı balatayla birlikte değişiyor.145.000km olduğu için turbosunun durumu her halukarda önemli tabi.

arkadaşlar selam,

aracı bugun izmirdeki dynomoss oto check-up'a soktum. altına girip üstüne çıktılar vs..
arac biraz haşat, biraz değil birazdan da fazla gibi :)

elimdeki verilere göre boyasız birtek tavan ve bagaj kapagı var. sağ podye kaynak dogrulta varmış.
daha sonra aracı dynoya soktugumuzda araçta yag dumanı var dediler, yag çubugundan ufleme varmıs. motor performansına orta dendi..
195hp olan araç dyno da lpg de 155hp çıktı ??? 41.6 güç kaybı ....

ayrıca ön sağ amortisor görevini yapmıyormus, değişmesi gerekirmiş ....

daha sonrada kendi ustamla gittiğimde onunda gözlemlediği şeyler , 4 disk 4 balata değişecek. motor bakımı söz konusu. sol çamurluk işlem gördüğünden sağdakıyle aynı ayar ( macun) tutturulamamış. değiştirirsen iyi olur dedi...

sizde 27k üzerinden pazarlık yaparak almak ne kadar mantıklı sağlıklı olur ?

Boya takıntınız yoksa odaklanılması gereken en önemli mesele motoru orjinal gücüne iyileştirebilmek...Sağ ön amörtisör görevini yapmıyor derken IDS+ donanımından dolayı mı yoksa standart mı?Bu fark eder...Ayrıca motor 220 hp küsürdür orj ama bu 155 gibi 1şey çıkmış...Ciddi kayıp..Bence risk alırsınız..Tabi ustanızın vaadi ne, ne kadara toparlar ona göre de alınabilir beğenildiyse..Bir de tüm bu eksiklikler ve kusurları araç başında pazazrlıkla dile getirirseniz bence 24-25 e rahat alabilirsinz..

ustaaa ne alması aracı kızmada sacmalama porye ayrılmıs aracta kaynak yapılmıs dıo gerısı var mı sence? o arac o poryeyı dagıtabılıyorsa eger saglam bı yere cıkmıs yada vurmustr kı camurluk kac kere macun yapıldı tutmuyo sen say motor ısı turbolu bunda bak en az sana 3 4 masrafı var boyle kazalı ve sıkıntılı arabaya edecgın masraf ıle temızını alırsın kı ne kadarda yapsan duzelmez bu arac kımbılır daha elektrnıkte nelerı var
sen hem o fıyata hemde guclu bı araba ıstıyosan seat cupra bak bence derım 1.8t var 2005 2007 arası bu aracı alma sakın dedım ama o galerıler hepmı boyle olur hepmı aynı tp araba alır bunlar

arkadaşlar selam,

aracı bugun izmirdeki dynomoss oto check-up'a soktum. altına girip üstüne çıktılar vs..
arac biraz haşat, biraz değil birazdan da fazla gibi :)

elimdeki verilere göre boyasız birtek tavan ve bagaj kapagı var. sağ podye kaynak dogrulta varmış.
daha sonra aracı dynoya soktugumuzda araçta yag dumanı var dediler, yag çubugundan ufleme varmıs. motor performansına orta dendi..
195hp olan araç dyno da lpg de 155hp çıktı ??? 41.6 güç kaybı ....

ayrıca ön sağ amortisor görevini yapmıyormus, değişmesi gerekirmiş ....

daha sonrada kendi ustamla gittiğimde onunda gözlemlediği şeyler , 4 disk 4 balata değişecek. motor bakımı söz konusu. sol çamurluk işlem gördüğünden sağdakıyle aynı ayar ( macun) tutturulamamış. değiştirirsen iyi olur dedi...

sizde 27k üzerinden pazarlık yaparak almak ne kadar mantıklı sağlıklı olur ?

Ben olsam o araca o kadar para vermem.... diyelim size 24 de verdi...
3 000 TL ye siz adam edebilecek misiniz ??? 155 hp gücü 2.0 atmosferik motordan da alabilirsiniz...
bence onun yerine o paraya veya 2-3 daha fazla vererek daha iyisine bakın....
bu benim fikrim...

Ben olsam o araca o kadar para vermem.... diyelim size 24 de verdi...
3 000 TL ye siz adam edebilecek misiniz ??? 155 hp gücü 2.0 atmosferik motordan da alabilirsiniz...
bence onun yerine o paraya veya 2-3 daha fazla vererek daha iyisine bakın....
bu benim fikrim...

bende öyle düşünüyorum , Hakan usta ile detaylı görüştüm. 20bin'e bile verse alma şanslıysan 10bin masraf çıkar dedi.

önumuzdeki gtc'lere bakıcaz artık.

yook mustafa almam , en azından aklımdaki soru işaretleri gitti.
vw grubunu sevmiyorum , muhtelemen ( ki yüksek ) biçbir zaman binmem.

ya bende pek sevmıyorum ama guc ve o fıyat dersen dıe dedım bu artactan bın kat daha ıyıdır bence bı kac tane daha var orda yada corsa gsı dusunmezmısın onlarda guzel bak

Geri