Astra H 1.3 cdti mi yoksa 1,6 benzinmi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mmr40
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
edit...

Son düzenleme:
lutfen ben istanbulda 1.6 otomobilim ile 7.3 - 7.8 ranginde yakiyorum, ondan dolayi dizel arac icin cok diyorum. Ki sizin araciniz extreme benim gordugum istanbulda trafikte ortalamalar 1.3 ler icin 6.5 civari allah askina yapmayin.

Kisin soguklarda 1.3 dizel astralarin ortalamasi 30km/h ile (ki kitapcikta bile ole) 6.5 civaridir. Ortalamanizi soylerken hizida yanina yazin. Dedigim gibi 30km ile 6.5 az yakiyorum diyen yokus asagi kullanmistir aracini :D:kop::kop:

tamam hadi bizimkiler çok yakıyor eyvallah :D peki aynı şartlarda daha az yakan ne var? :D bir de benzinli araçla 7.3 7.8 arası şehiriçi pek inandırıcı gelmedi açıkçası:) bizim otomatik ford focus vardı 1.6 hadi otomatikti 10.2 yakıyordu manueli ne kadar düşük olabilir diye düşündümde bir an o yüzden.. yanlış anlamayın :D lpg olayı tercih meselesi tamamen ona bir şey diyemem :)

Son düzenleme:
ee hani ortalama hız yok değerleriniz gerçek değildir . Lütfen BC sekmesine girip yollayın.

İlginize teşekkürler :D:D

elimde yok oyle bir foto... olsa cakarim hemen ama dedigim deger budur. ister inan ister inanma, ben dizel kullanicilarinin yorumlarinida yazdim kendinizi kandirmayin.

Abi bende diyorum 1.6 dizel az yakar demişsin aynı şartlarda arkamdan geldi yakamadı diyorum :)

Birde 15 bin km %70 ş.içi kullanılmış Görelim dizel 5 litre altı varsa :) 5.5 altı da olur :)

tamam hadi bizimkiler çok yakıyor eyvallah :D peki aynı şartlarda daha az yakan ne var? :D bir de benzinli araçla 7.3 7.8 arası şehiriçi pek inandırıcı gelmedi açıkçası:) bizim otomatik ford focus vardı 1.6 hadi otomatikti 10.2 yakıyordu manueli ne kadar düşük olabilir diye düşündümde bir an o yüzden.. yanlış anlamayın :D

iste bakin hala ayni sey benim dedigim degre 30km iledir. ben 17 km ortalama dutugumde 10 klima aciksa 11 yakiyorum.

Siz olayi yanlis anliyorsunuz. Tum aracalarin kitapciklari 30 km ortalamaya gore deger verir sehir ici tuketimi. Yani ben sehir ici 11.5 bile yaktim ama ortalamam 15 in altinda idi.

Yani olayi yorumlarken verileri capraz olarak sorgulayin.

Son olarak kendi aracimin resmini koyarken zaten soylenen seylerin gercekleri gostermiyecegini anlatmak icin koydum. Erim bey olaya fransiz kalmis. :D

mesela erim beyin resminde ortalama hiz 37km, eger bu deger 30km ye duserse ortalamasi 6.5 olucak. Bu kacinilmaz maalesef 1.3 lerin ortalamasi bu.

iste bakin hala ayni sey benim dedigim degre 30km iledir. ben 17 km ortalama dutugumde 10 klima aciksa 11 yakiyorum.

Siz olayi yanlis anliyorsunuz. Tum aracalarin kitapciklari 30 km ortalamaya gore deger verir sehir ici tuketimi. Yani ben sehir ici 11.5 bile yaktim ama ortalamam 15 in altinda idi.

Yani olayi yorumlarken verileri capraz olarak sorgulayin.

Son olarak kendi aracimin resmini koyarken zaten soylenen seylerin gercekleri gostermiyecegini anlatmak icin koydum. Erim bey olaya fransiz kalmis. :D

o zaman ben şöyle noktalıyorum :D fabrika verisi şehiriçi 6.4 diyor. 30km olduğunu varsayarsak ortalamanın.. genel ortalama 5.0 diyor fabrika verisi. hızı kaç bilemiyorum.. %70 şehir içi %30 şehir dışı kullanılan bir araç için 5.5 ile 6.0 aralığı bence normal.. şehir dışı ortalamayı biraz aşağı çekecektir. iyi geceler efendim:)

mesela erim beyin resminde ortalama hiz 37km, eger bu deger 30km ye duserse ortalamasi 6.5 olucak. Bu kacinilmaz maalesef 1.3 lerin ortalamasi bu.

bakın ama sizinde tam olarak anlayamadığınız şu nokta var.. evet o ortalama 30a düşerse zaten arkadaş şehir içinde kullanmış olur ve fabrika değeriyle bire bir tutar :)37 de olması şehiriçi ve dışı karma kullanılmış ve güzel bir değer yakalanmış bence:)

37 kmh ortalama hıza 5 altı yakan biraz zor bulunur diyorum bende.Dediklerinizde haklısınız 100 km yapılmış değerler pek bişey ifade etmiyor ama 16 bin Km değerimde kış mevsimi var, ilk 1000 km var. Yani normal bir kullanım. Ben bu değeri daha düşük tutabilirdim.

Bu arada geçen hafta Leon 1.6 TDI DSG bindim ortalaması 8.3tü. Sahibide sakin kullandığını söyledi. C4 HDI kuzenimin fabrika verisi 4.9 ş.içi. Araç start stoplu ama benle eş değer yakıyor.Start stoptan kurtarıyor bir nebze hatta daha fazla yakıt tükettiği zamanlar oldu. Kağıt üzerindeki verilere yalan bunlar yalan diye bir ton laf söyledik :) . Benzinli aracınız 7.5 yakıyodur inkar edemiyiz kullanıma göre ,ortalama hıza göre şöföre göre olmayacak şeyler değil. Foto olsada iyi olurdu :) Benim çektiğim gibi bir 16 bin KM fotosu mesela:D

sizede iyi geceler cem bey... bende sunu yazarak noktaliyorum, arkadas al benzinliyi cak LPG yi dizelden az yak, doya doya gez.

Dizel olmus 3.90, benzin 4.22, gaz desen 2.3 en mantiklisi LPG dir. Tak landirenzo yada BRC 20 bilemedin 25 kurus ile gez. Kafan rahat olsun :D

Geri