Astra H Arka Kapı Kilit Problemi

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim 2011 model opel astra H arabam var. Arabanın kapılarını kumanda ile kilitlediğim zaman bütün kapılar ve bagaj kilitleniyor fakat arka sol kapı kilitlenmiyor. Arka sol kapıyı açtığım zaman bütün kapılar " kumanda ile açılmış gibi " açılıyor. Uğraşıyorum aç kapa baya denedikten sonra kilitliyor. Sizce bu neden olabilir?

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kilit sistemi paslanmış olabilir cogu arabada oluyor zamanla sprey sıkın düzelir muhtemelen

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim 2011 model opel astra H arabam var. Arabanın kapılarını kumanda ile kilitlediğim zaman bütün kapılar ve bagaj kilitleniyor fakat arka sol kapı kilitlenmiyor. Arka sol kapıyı açtığım zaman bütün kapılar " kumanda ile açılmış gibi " açılıyor. Uğraşıyorum aç kapa baya denedikten sonra kilitliyor. Sizce bu neden olabilir?

WD-40 ile kapı kilit yuvasına yağlama yapın hocam, paslanma olmuştur kilit dili sabit kalmıştır. WD-40 sıkın kapıyı sorun düzelinceye kadar sprey sıkıp aç kapa yapın. Mutlaka çözüme kavuşursunuz. Hiç düzelme olmazsa kapı kaplamasını tornavida yardımı ile söküp iç kilit mekanizmasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz, boşuna sanayiye gidip para vermeyin. Sizinde halledebileceğiniz ufak bir sorun.

huseyinbudus06acz208

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kapının alt arka kısmında kablolar ve bir muşur var, o kablolardan birisi kopmussa aynı problem yaşanıyor, aynı sıkıntı bende de vardı, o kabloları lehimledim geçti fakat kapı açık kalmasın istiyorsan kapı dilinin üzerinde araç anahtarı girecek büyüklükte bir delik var oraya şok anahtarı tık diye bir ses gelecek, kapı devamlı kapalı kalır, dışardan açılmaz ama içeriden açılır, her içerden açtığında da o düğmeye yeniden basman gerekiyor.