Astra h bagaj aydınlatması yanmayanlar

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model aracımda ben bagaj aydınlatması olmadığını sanıyordum.2. el aldığımdan farkına varmamıştım.Lambanın da yeri bir bakışta görülecek gibi olmadığından sanırım.Bagaj kapağı kilit mekanizmasını sökerek yaptığım tamir işlemine ait fotoğrafları koyuyorum.Kilit mekanizmasına 3 adet pin giriyor biri kırılmıştı diğer 2 side Allah a emanet duruyor ama şu an müdahale gerek görmedim.

2192lhu.jpg

35krg4m.jpg

25yuqf7.jpg

334222p.jpg

345ztvo.jpg

Korozyon ve oksitten yeşermiş kırılmış soketin akımı ilettiği teller tamamen plastiğe gömülü olduğundan ya parça komple değişecek yada plastiğe gömülü ileti kablosu by-pass edilecek başka çare yok.Ben 12 voltluk bir adaptörle kısa devre yaptırmak suretiyle pinin nereye ulaştığını buldum.Diğer sağlam olan 2 pinden biri Pozitif uç diğeri oradaki elektrik motorunun negatif ucu sanırım.Çünkü onlarda sorun olsa zaten bagaj düğmesi çalışmaz.Kırık olan pin lambanın pozitif ucuydu.2. Resimde görülen anahtar o haliyle açık konumda.Yani voltajı iletiyor o şekilde.Bagajı açmak için kullandığımız düğmenin soketi bunlardan tamamen bağımsz 2 pinli olarak bagaj kapağının arkasında ve uzak bir noktada ayrı olarak duruyor.Aynı sorunu yaşayanlara pahalı olduğu zannettiğm kilit mekanizmasını komple değiştirmek yerine alternatif olur diye paylaştım..

Son düzenleme:

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalara sorayım buradan.Bagaj içine değilde Kapağa Şerit LED takmak isteyenler ampülden kablo çekmek yerine ampül uçlarını kısa devreyle bağlayıp benim kırmızı kabloyu bağladığım orjinal kabloyu keserek oradan akım alınabilirmi?Ampül uçlarından almakla aynı şey olmazmı?

kamil88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb benimde bagaj lambası yanmıyor ampul ve sigorta sağlam sorun heralde kilitte ama bagaj kapagındakikilit mekanizmasını sökemedim kapaktaki kilitmuhafazasını sökemedim çıt çıt şeklindeki geçme tırnakları kırarım diye korktum bunun bi tekniği varmıdır tırnağın arkasını görüyorum ama çok içerde kalıyor arkadan itemem yani
bunu sökebilen arkadaş yardımcı olabilirse çok memnun olurum
teşekkürler

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb benimde bagaj lambası yanmıyor ampul ve sigorta sağlam sorun heralde kilitte ama bagaj kapagındakikilit mekanizmasını sökemedim kapaktaki kilitmuhafazasını sökemedim çıt çıt şeklindeki geçme tırnakları kırarım diye korktum bunun bi tekniği varmıdır tırnağın arkasını görüyorum ama çok içerde kalıyor arkadan itemem yani
bunu sökebilen arkadaş yardımcı olabilirse çok memnun olurum
teşekkürler
Çekip çıkartacaksın,çok sorun olacağını sanmam ben hemen her yerin plastik örtüsünü söktüm şimdiye kadar.

german24

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra h hb aracımın bagaj lambası yanmıyor ve bunun için kilidi sökeyim dedim ama bir türlü sökemedim.
5076IMG_20190108_211111.jpg

İşaretlediğim yerlerdeki vidaları çıkarttım ancak kilit gelmiyor, başka neresinde var vida bulamadım.
Yardımlarınızı bekliyorum...

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 Sene oldu satalı çok hakkı var bende yolda koymadı desem yeridir 385.000 km boyunca.2021 Citroen C3 Aircross Makyajlı kasa ve 2017 A4 1.4 TFSI ile devam ediyorum.