Astra H GTC 1.6 kat iptali?

redream06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar..
2005 Astra GTC 1.6 aracıma katalizör iptali yaptırmak istiyorum..,
Daha önceden yapan arkadaşlar varsa biraz bilgi almak istiyorum..,
Yakıt, Performans, Ses ve Herhangi bir arıza ortaya çıkartıyormu..?

Birde açık hava filtresi kullanan varmı yada kutu içi ?
birde bu konu hakkında bilgi verebilrseniz memnun olurum şimdiden tşkler..

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar..
2005 Astra GTC 1.6 aracıma katalizör iptali yaptırmak istiyorum..,
Daha önceden yapan arkadaşlar varsa biraz bilgi almak istiyorum..,
Yakıt, Performans, Ses ve Herhangi bir arıza ortaya çıkartıyormu..?

Birde açık hava filtresi kullanan varmı yada kutu içi ?
birde bu konu hakkında bilgi verebilrseniz memnun olurum şimdiden tşkler..

astra h ı bilmem ama ben vectra c de yapmıştım bin pişman oldum araç duman atmaya başladı arıza lambası yaktı içi boş oldugu için zırıltı yapmaya başladı başkası ne der bilmem ama beni çok rahatsız etti geri kat. taktırdım araca ben ettirme derim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
öncelikle neden kat iptali yaptırmak istiyorsun ondan başlamak lazım aracın benzinli ve 2005 model 7 senede benzinli aracın katalizörü tıkanmaz yazılımla desteklemediğin sürece beygir artışı olmaz hatta düşük viteslerde güç kaybı yaşarsın yakıt tüketimin artar vs

redream06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle neden kat iptali yaptırmak istiyorsun ondan başlamak lazım aracın benzinli ve 2005 model 7 senede benzinli aracın katalizörü tıkanmaz yazılımla desteklemediğin sürece beygir artışı olmaz hatta düşük viteslerde güç kaybı yaşarsın yakıt tüketimin artar vs

araca bakım yaptırıyorum çekişinde biraz sıkıntı var. herhangi bir yazılım söz konusu değil. araca yaklaşık 4 aydır lpg de biniyorum.
baskı balata fren balataları, triger seti rot mili ve başları, yag ve benzin filtreleri
hava filtreleri gibi bilimum şeyleri değiştiriyor.. usta katalizör dolmuş dedi ondan gitmiyor aracın dedi. katalizörün çok paahalı olduğunu ve katalizörü boşaltıcağını söyledi nerden baksan 200-300 arası birşey tutar dedi. bütçemi çok aştığım için iptal etsemmi diye düşündüm.. biryerde okumuştum katalizörün min. 300.000 km de bile zar zor tıkandığını, şimdi sende 7 senede tıkanmaz deyince içimde şüphe oluştuu ?? ne yapmalıyım ozaman.??

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca bakım yaptırıyorum çekişinde biraz sıkıntı var. herhangi bir yazılım söz konusu değil. araca yaklaşık 4 aydır lpg de biniyorum.
baskı balata fren balataları, triger seti rot mili ve başları, yag ve benzin filtreleri
hava filtreleri gibi bilimum şeyleri değiştiriyor.. usta katalizör dolmuş dedi ondan gitmiyor aracın dedi. katalizörün çok paahalı olduğunu ve katalizörü boşaltıcağını söyledi nerden baksan 200-300 arası birşey tutar dedi. bütçemi çok aştığım için iptal etsemmi diye düşündüm.. biryerde okumuştum katalizörün min. 300.000 km de bile zar zor tıkandığını, şimdi sende 7 senede tıkanmaz deyince içimde şüphe oluştuu ?? ne yapmalıyım ozaman.??

Bende geçen günlerde çekiş düşük diye katalizatörü iptal ettirdim yerine katalizör gibi susturucu takıldı (98 astra g 194000 km) çekişte hiç bir şey degişmedi iptal ettirdigime pişman oldum allahtan sökülen katalizörü almıştım emin olmadan söktürmeyin her ustayada inanmayın

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sesi değişir. yakıt %3-5 artar. katalizör iptalinden sonra her yıl yapılması gereken egsoz muayenesinden geçemezsiniz. yasal olmayan yolları kullanırsınız, o başka. bence katı iptali yapmayın. yan sanayi kat taktırın bari...

ayrıca kat'ın içinden çıkan malzemenin en az 100 TL hurda fiyatı olduğunu biliyor muydunuz?

redream06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sesi değişir. yakıt %3-5 artar. katalizör iptalinden sonra her yıl yapılması gereken egsoz muayenesinden geçemezsiniz. yasal olmayan yolları kullanırsınız, o başka. bence katı iptali yapmayın. yan sanayi kat taktırın bari...

ayrıca kat'ın içinden çıkan malzemenin en az 100 TL hurda fiyatı olduğunu biliyor muydunuz?

bugün aracımı aldım tşkler.. aracım daha atik oldu.. motor ve egzos ses değişmiş. katın içini boşaltmışlar..
teşekkürler arkadaşlar..

hurda olayı ilginç.. daha önceden bilseydim alırdım =)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
zaten egzozcular bunu bildiği için hergelen araca katı dolmuş diyor 100 lira dip fiyat yeni model passatların filan 250 -300 lira ediyor

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kat almaman cok buyuk afedersın ama enayılık arabayı muayene sokarken katsız sokamazsın yenı kat ne kadar alınıyor ıstersen bı arastır ;)

Brs852

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat iptali muayenede sıkıntı olur aracın turbo olmadığı için yazılım falan fayda etmez simota carbon kit iyi ses verir ama bütçem sağlam dersen emme manifolt egzoz manifolt komple egzoz haa filtre kiti ile 10-15 beygir alırsın almazsın maliyetide bunların 2000-2500 den çok tutar az tutmaz tercih seçim senin...