astra h havalandırma yüzünden çalan alarm!

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. 2007 astra gtc aracımın alarmı araba güneş gördüğü zaman 8 saniyeliğine çalmaya başlıyor.Ve bunu bir kezde yapmıyor bazen defalarca tekrarladığı oluyor. Alarm space marka.
Sanırım direksiyonun altındaki kalorifer sisteminin motoru sebep oluyor buna.Hani şu arabaya bindiğimizde tıkır tıkır ses yapıp havalandırmayı açan motor. bunun opcomla iptal edilme şansı varmı? ikide birde açıp kapatmasın devamlı açık dursun araba çalışmıyorken. birde o şekilde deneyeyim bende alarmı o mu tetikliyor?
bir diğer husus elektronik klimanın/kalorifer sisteminin klapelerinin havalandırma kapakçıklarının kalibrasyonu mümkünmü? sanki bana dengesiz üflüyorlar gibi geliyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapatma olayını bilemiyorum ama tech2 veya opcom ile kalibre işlemi yapılıyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Elektronikçi arkadaşlar yanıtlasın. Bence geçikmeli devre, role vs. İle alarmın devreye girmesini 10 sn. Sonraya alabilirsin. En azından alarm direk girme zorunda isen, sensörü aynı mantıkla geçiştirmeyi deneyebilirsin. Sesten dolayı çalıyor. Ses hassasiyetini ayarla, diotla düşürebilirsin vs. Vs. İşini bilen elektronikçi çözüm bulacaktır. Yeni alarm ötmüyorsa hassasiyeti düşüktür.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin elektronik klimasi gunesli sicak havalarda aracin icindeki sicak yogun havayi disari atmak icin ayarlanmis.inanin munusunude paylasmistim bir ara bu nedir diye kapatabiliyorsunuz o ozelligi alarmla cakismasi kotu.hos bir ozellik.kullanim kitapciginin klima bolumunu iyi inceleyin devredisi birakiliyordu sanirim emin degilim.
Aracinizin yol bilgisayar ekraninda devredisi birakilabilir bakmak lazim gtc ler de cid var sanirim.o da olmadi tech 2 opcom a bakmak lazim.cihazsiz birakilabilmeli diye dusunuyorum yinede

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin elektronik klimasi gunesli sicak havalarda aracin icindeki sicak yogun havayi disari atmak icin ayarlanmis.inanin munusunude paylasmistim bir ara bu nedir diye kapatabiliyorsunuz o ozelligi alarmla cakismasi kotu.hos bir ozellik.kullanim kitapciginin klima bolumunu iyi inceleyin devredisi birakiliyordu sanirim emin degilim.
Aracinizin yol bilgisayar ekraninda devredisi birakilabilir bakmak lazim gtc ler de cid var sanirim.o da olmadi tech 2 opcom a bakmak lazim.cihazsiz birakilabilmeli diye dusunuyorum yinede

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ekran gid. menülerde öyle bi iptal etme seçeneği bulamadım ben.opcomla kurcalayayım birazda.aslında direk alarmı değiştirsem daha düzgün olur sanırım. üstündeki alarmın hassasiyet ayarı yoktu yanlış hatırlamıyorsam.zaten alarm lastiğe tekmede atsam çalmıyor.sadece güneşi görünce bikaç dakika sonra 8 saniye ötüyor.başkabi halta yaradığını görmedim henüz :)