astra h pahalıya patladı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan daukan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar serviste marş motorunun değişmesi gerektiğini söylemişlerdi. bende işten anlayan tanıdıklarla bir ustaya gittim. usta marş motorunu söktü kümürleri değiştirdi ve güzelce temizleyip yağladı. sonra yerine taktı. tabi bu işleme başlamadan önce akünün - kutup başını sökmüştü.

neyse aracı topladı sonra marşa basayım dedim ekran da o meşhur easytronic belası "F" aha dedim şimdi tuttuk. neyse tabi usta bi ton mazeret sundu. arabayı bir şekilde vitese sokmayı başardım ve soluğu özel serviste aldım bilgisayara bağlandı 36 adet arıza kaydetmiş araç. neyse sildiler arızayı. eve gitti ertesi gün yine aynı problem bu sefer 20 küsür arıza. ustalar motor beyninden başlayacaz dedi. sonrası allah kerim ben deyim 500 siz deyim 5000 tl masrafmış.

bende yine tatıdığın tanıdığı olan opel yetkili servisinde çalışan bir ustaya götürdüm. neyse arabayı ona verdim. eti senin kemiği benim misali.

easytronic in küçük beyni varmış onu tamir etti 300 tl
triger setini ben değiştireyim dedim-250
sonra bunlar yapılınca bide ateşleme bobinide arızalı olduğu belirlenmiş 350
100 tl işcilik
sonuçta 1000 tl bayıldım be a. belası easytronic e

siz siz olun arkadaşlar opelden anlamayan kişilere önemsiz gibi düşündüğünüz işleri bile yaptırmayın

üç kuruşun hesabını yaptık sonra ne oldu

akılsız başın cezasını cüzdan çekermiş.

tabi bu arada arabadan soğumamda cabası

neyse daha çok başınızı ağrıtmayım

herkese kazasız ve arızasın sürüşler dilerim.

Soğumayın arabadan. Arabanın bir suçu yok ki. Siz zaten nerde hata edildiğini gayet güzel açıklamışsınız. Tecrübenin iyisi kötüsü olmaz. İyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

araba kaç binde bu arada,en azından biz de izlenim edinmiş oluruz marş motoru ile ilgili

bi kutup başı sökülünce o kadar arıza veren araba olur mu yav nasıl soğumasın arabadan

araç 98000km de arkadaşlar

Kutup başı meselesi, biraz karışık gerçekten.

Hadi akü değiştireceğiz diyelim, 12 volt UPS aküsünü geçici olarak bağlarım kutup başlarına, değiştirim akımı kesmeden.

Fakat; marş motorunu akü gerilimini kesmeden nasıl sökeceğiz?

Mutlaka bir yerlerde, beyin sigortası gibi bir şey vardır, önce o sökülüyordur.

Geri