Astra H ses sistemi önerileri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan launch
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evdeki 120 liralık microlab fc362 2+1 benim arabanın ses sistemini katlıyor. Şaka gibi.. Ayıp etmişler yani. Sesi az açıyosun hemen cızırdıyor, boğuk boğuk geliyor ses. Basları hele hiç hissedemiyorum. Benim gözüm yüksek seste değil kaliteli seste.

Neyse bu tespitim üzerine forumda bakındım biraz ve ne göreyim. Teybin amfi çıkışı yokmuş. Seste kayıplar olurmuş, hışırtı gelirmiş falan. Yok mudur beyler bunun bir yolu? Kaliteli ses elde etmek için önerileri bekliyorum. İlk olarak amfi+bas la girecektim. Daha sonra hoparlörlere başlıycaktım. Ama amfide böyle bir olayın olduğunu görünce hayallerım yıkıldı

Bu ses işi bütçeye göre değişir. Ne kadar limit. ona göre yardımcı olurum size.

madem bas ve kaliteli ses istiyorsun o zman 4 kanal bir amfi ve küçük bir basla başlaya bilirsin....belki birde güzel bir mid tiz takımı..ileride hoparlörleride değiştirip comp almak istersen amfiyi değiştirmeye gerek kalmaz 4 kanal olduğu için....

ses kayıp olayına gelince amfi çıkışı olmadığı için bizim araçlarda deck çevirici vasıtasıyla bir hoparlörden amfi için ses sinyali alınıyor oda çok büyük ses kaybı yaşatmıyor..buluşmalara gelirsen kendin dinleyip daha sağlıklı karar verirsin

ankara'da buluşma oluyorsa gelmeyi çok isterim.
ya bütçe değişken, ama 400 olabilir mesela?

bir arkadaş japonyaya gidiyor ona hafif bişey aldırabilirim amfi gibi. orda daha ucuz olur mu?

2 takım jbl comp 4 kanal jbl amfi birde jbl bas alırsın montaj dahil hepsi 500 tl falan tutar

o kadar ucuz mu yau o saydıkların hepsi de jbl ?
ben woofersız bu yazdığını almayı dü$ünüorum da ..

bence 700-750 gibi tutar yukarıdaki liste.montaj malzemesi ve işçiliği hariç.

700 çok gelir. japonyadan amfi konusunda ne diyorsunuz? japon bir markanın amfisi ucuz olur diye düşünüyorum orda.
önce 4 kanallı amfi ve subwooferla başlarım. componentleri daha sonra alırım belki

o kadar mesafeden amfi getirecekse sorun yok.ama zaten burda 4 kanal kaliteli bir amfiyi 250-300 e alırsın.
taşıması sorun olmayacaksa pioneer veya kenwood marka üst seri amfi siparişi verebilirsin.
bu arada küçük bütçelerle kaliteli ses sistemi kurmak pek mümkün değil şimdiden söyliyeyim.

Geri