Astra H sunroof ve perde sorunu!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan husom1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

husom1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. arkadaşlar. Sunroof sadece bir kademe açılıp geri gitmiyor. Perde ise düğmeye basıyorum hiç bir canlanma yok. Bir tık sesi dahi gelmiyor. Bir kaç gün önce astrayı iç dış yıkattım. Yıkayan arkadaşlar buharlı temizlikte yapıyorlarmış. Arabanın içine koltuklarına falan baya bir buhar sıktı. Sonra kapıları kapattı arabanın içi bir süre böyle buharlı kaldı. Bundan olabilir mi? nasıl kontrol edebilirim. Daha önce böyle bişiyle karşılaşan var mı?
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Selamlar, perde takılı kalmıştır, genelde perdenin uç kısmını tutan parça kırılıp buna neden olabilir. Hafifçe içten ray kısmına bakmaya çalışın.

S.a. arkadaşlar. Sunroof sadece bir kademe açılıp geri gitmiyor. Perde ise düğmeye basıyorum hiç bir canlanma yok. Bir tık sesi dahi gelmiyor. Bir kaç gün önce astrayı iç dış yıkattım. Yıkayan arkadaşlar buharlı temizlikte yapıyorlarmış. Arabanın içine koltuklarına falan baya bir buhar sıktı. Sonra kapıları kapattı arabanın içi bir süre böyle buharlı kaldı. Bundan olabilir mi? nasıl kontrol edebilirim. Daha önce böyle bişiyle karşılaşan var mı?
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

geçiş olsun.. sanruuf düğmesine on saniye basılı tutun akabinde perde düğmesine on sanıye basılı tutun normale döner. mühim bi durum değildir perde ve sanruuf kolay kolay bozulmaz. açılış kapanışıda maksimum sessize indirgemek içinse sanruufu tamamen acın ve ray kısmına fıs fıs sprey yağ sıkın hırdavatcılarda fiyatı 5 tl. aynı sorun bende de olmuştu dediğim şekilde yaparsanız normale dönecektir.

Yardımlarınız için teşekkürler. Şimdi çalışıyor. Şu yağlama ve bakım işi nasıl olacak? Sunroof un resmini çekip atsam nereleri yağlıcam. Birde hangi yağ? İyi forumlar

Yardımlarınız için teşekkürler. Şimdi çalışıyor. Şu yağlama ve bakım işi nasıl olacak? Sunroof un resmini çekip atsam nereleri yağlıcam. Birde hangi yağ? İyi forumlar

sanroofu açın sonuna kadar açılsın, sanroof raylarının olduğu yer yanı ordan yağmur suyuda geçiyor metal kısımlarına fıs fıs yağ spreyi her ıkı oluğun olduğu yere ve sanroof metal parçalarına gözünüzün görebildiği yerlere yağı püskürtün. bu arada arabanın içine yağı püskürtmemeye dikkat edin döşemede iz yapabilir. sonra sanroofu tamamen kapatıp yağı sanroof yine oluk hizalarına iyice sıkın zaten fazlası yağmurda yıkamada akıp gidecektir. cam tavan üstünde kalan yağı bezle silersiniz. google dan sprey yağ diye aratınca .çıkıyor wd 40 ismınde bir yağ spreyi küçük bir hortumu var aracın ses gelen kapı koltuk gıcırtı vs yerlerde kullanılabılır bu yağ. ben kullanıyorum çok memnunum. kolay gelsın.

Gerçekten çok güzel bir anlatım olmuş. Tekrar teşekkür ediyorum ilgilenen herkese. Bugün halledicem inşallah. Hepinize selamlar.

Geri